Կառավարությունը կքննարկի առևտրականների ներկայացրած առաջարկները
Ապրիլի 21-ին կառավարության շենքի դիմաց «Առինջ մոլ», «Փեթակ», «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնների աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին անում. նրանք պետական եկամուտների կոմիտեից պահանջում են «իրենց հանգիստ թողնել»։ Աշխատակիցները ասում էին, որ վերջին օրերին հարկային ծառայությունը ակտիվ ստուգումներ է իրականացնում այս առևտրի կենտրոններում և պահանջում փաստաթղթեր, որոնք նախկինում չի պահանջել։ Մասնավորապես՝ ՊԵԿ-ը առևտրականներից պահանջում է ապրանքաշրջանառությունը ամբողջովն փաստթղթավորել։
Այսօր Կառավարությունում առևտրականները հանդիպեցին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի օգնական Հայկ Զոհրաբյանի և պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանի տեղակալներ Կարեն Բրուտյանի,Վախթանգ Մաիրումյանի հետ։
Ինչպես «Հետք»-ին հայտնեցին կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ հանդիպումը անցել է  բարիդրացիական միջավայրում։ Հանդիպման ընթացքում որոշ հարցերի շուրջ արդեն իսկ պայմանավորվածութուն է ձեռք բերվել, ինչպես նաև՝ որոշել են ստեղծել աշխատանքային խումբ՝ կառավարության, ՊԵԿ-ի և առևտրականների ներկայացուցիչների կողմից՝ առաջացած խնդիրներին  իրավական և վարչարարական կարագավորում տալու համար.կառավարության անդամների և առևտրականների հանդիպումները շարունականան են լինելու։
Հիշեցնենք, որ «Առինջ մոլ», «Փեթակ», «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնների մի քանի տասնյակ առևտրականներ առավոտյան հավաքվել էին Հանրապետության հրապարակում և սպասում էին կառավարության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։ Հարկային ծառայության հետ հարաբերությունների կարգավորման համար առևտրականները այսօր առաջարկ էին բերել՝  ներդնել «մեկ պատուհան»-ի սկզբունքը և ամբողջ վճարումները, փաստաթղթային կարգավորումները կատարել մեկ պատուհանի միջոցով։

Правительство рассмотрит предложение торговцев
Как уже сообщалось, 21 апреля торговцы трех столичных ярмарок – “Ариндж мол”, “Петак” и “Сурмалу - провели акцию протеста перед зданием правительства, требуя от Комитета госдоходов “оставить их в покое”. Торговцы жаловались на то, что в последние дни представители  налоговой службы проводят у них проверки, требуя документы, которые раньше не требовали. Речь, в частности, идет о документации по товарообороту.
Сегодня работники трех торговых центров встретились в правительстве с помощником премьер-министра Айком Зограбяном и заместителями председателя Комитета госдоходов Кареном Брутяном и Вахтангом Мирумяном.
Как сообщили Hetq.am в управлении информации и по связям с общественностью правительства РА, встреча прошла в дружеской обстановке. Стороны достигли договоренностей по некоторым вопросам, а также решили создать рабочую группу с участием представителей правительства, КГД и торговых центров для правового решения возникших проблем. Было также отмечено, что встречи членов правительства и торговцев будут носить регулярный характер.
Напомним, что с целью урегулирования отношений с налоговой службой торговцы предлагают внедить принцип “одного окна”, посредством которого будут осуществлять все платежи и представлять необходимую документацию.
Ашот
Ничего не выйдет опять обманут народ.Так как руководство КГД некомпетентно и не разбирается в экономике.Первым делом нужно поменять руководство а потом уже начать исконно решать вопросы Это мнение всего или большинства народп