Ապրիլի 25-ին ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Կարեն Արմենի Ավետիսյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը։
Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊՆ-ը զորամասերում հոգեբանների փոխարեն քահանաներ է պահում-բուծում, արդյունքում հակառակորդի պատճառով մեր գրեթե ամենօրյա զոհերին գումարվում են նման անդառնալի կորուստները:

На линии соприкосновения погиб армянский военнослужащий
25 апреля на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированной на северном направлении линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, при невысненных пока обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Карен Арменович Аветисян, 1998 г.р. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие. Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.