Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 350 կրակոց
Ապրիլի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 350 կրակոց: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Ըստ ՊՆ-ի` շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (2 արկ): ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների:

В направлении армянских позиций было произведено более 350 выстрелов
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 28-го и в ночь на 29-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 35 раз, произведя в направлении армянских позиций более 350 выстрелов.
На южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (3 снаряда) и станковый автоматический гранатомет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны с целью подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.