Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 90 անգամ
Մայիսի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 90 անգամ:
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ  հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Противник нарушил режим прекращения огня около 90 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 18-го и в ночь на 19-е мая противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 90 раз, произведя в направлении армянских позиций около 1300 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, помимо стрелкового оружия ВС Азербайджана использовали на восточном направлении линии соприкосновения 60-мм миномет (1 снаряд), а на северо-восточном участке – 60-мм миномет (1 снаряд) и ручной противотанковый гранатомет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и осуществляют надежную оборону боевых позиций, говорится в сообщении.