ԱԺ նախագահի տեղակալներ ընտրվեցին Էդուարդ Շարմազանովը, Արփինե Հովհաննիսյանը, Միքայել Մելքումյանը
ԱԺ նախագահի տեղակալներ ընտրվեցին ՀՀԿ-ականներ Էդուարդ Շարմազանովը, Արփինե Հովհաննիսյանը և «Ծառուկյան» դաշինքից Միքայել Մելքումյանը։ Փակ քվեարկությանը 105 պատգամավորներից մասնակցել է 100-ը։
Շարմազանովի օգտին կողմ է քվեարկել 84, իսկ դեմ՝ 13 պատգամավոր, անվավեր է ճանաչվել 3 քվեաթերթիկ։ Իսկ Արփինե Հովհաննիսյանը ստացել է 73 կողմ, 22 դեմ ձայն։ Իսկ այս քվեարկության արդյունքում անվավեր է ճանաչվել 5 քվեաթերթիկ։
«Ծառուկյան» դաշինքից Միքայել Մելքումյանը ստացել է 65 կողմ, 29 դեմ ձայն և ունեցել 6 անվավեր քվեաթերթիկ։ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նաև իր նվերը հանձնեց ԱԺ արդեն նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանին։

Эдуард Шармазанов, Арпине Ованнисян, Микаел Мелкумян избраны вице-спикерами НС
На сегодняшнем заседании Национального Собрания депутаты-республиканцы Эдуард Шармазанов и Арпине Ованнисян, а также депутат от блока “Царукян” Микаел Мелкумян были избраны заместителями председателя парламента. Из 105 депутатов в закрытом голосовании приняли участие 100.
Э.Шармазанов получил 84 “за” и 13 “против”, недействительными были признаны три бюллетеня, А.Ованнисян получила 37 “за”, 22 “против”, недействительными оказались 5 бюллетеней, у М.Мелкумяна 65 “за”, 29 “против” и 6 недействительных бюллетеней.
После голосования председатель НС Ара Баблоян вручил уже бывшему спикеру Галусту Саакяну свой подарок.