Նոր փոստային նամականիշ՝ նվիրված 2016 թվականի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեին
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ն հայտնում է, որ 2017 թվականի մայիսի 26-ին մարվեց և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված ««Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնություն. «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրներ. Մարգարիտ Բարանկիցե» թեմային:
Փոստային նամականիշն ունի 350 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Կանադայի "Lowe Martin Group” տպագրատանը: Նամականիշի հեղինակն է «Ավրորա»  նախաձեռնության դիզայներ Ալլա Մինգալյովան:
Փոստային նամականիշի հետ մեկտեղ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն թողարկել է 150 դրամ արժողությամբ նվիրատվության կտրոններ, որոնց վաճառքից գոյացած հասույթը կուղղվի  «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության միջոցով իրականացվող նախագծերին:
Նամականիշի վրա պատկերված է «Ավրորա» մրցանակի առաջին դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն, ով «Ավրորա» մրցանակի է արժանացել բացառիկ ազդեցության համար, որ ունեցել է Բուրունդիում քաղաքացիական պատերազմի տարիներին: Նա փրկել է մոտ 30 հազար երեխա՝ նրանց տալով օթևան և խնամք:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին 2016 թվականի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր Մարգարիտ Բարանկիցեն, տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր և Նյու Յորքի Կարնեգի հիմնադրամի նախագահ Վարդան Գրեգորյանը, «ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթի» գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Новая почтовая марка, посвященная лауреату первой премии «Аврора» Маргерит Баранкитс
26-ого мая 2017 года в обращение выходит одна почтовая марка, посвященная теме “Гуманитарная инициатива “Аврора”. Лауреаты премии “Аврора”. Маргерит Баранкитс"
Номинал почтовой марки - 350 драм. Почтовая марка отпечатана в типографии "Lowe Martin Group” в Канаде. Дизайн почтовой марки разработан Аллой Мингалевой, входящей в команду Гуманитарной инициативы «Аврора».
Вместе с почтовой маркой ЗАО “Айпост” выпустила также благотворительный купон номиналом в 150 драмов, который прилагается к почтовой марке. Таким образом, в общей сложности почтовая марка обойдется покупателю в 500 драм. ЗАО “Айпост” будет отчислять 150 драмов из этой суммы Гуманитарной инициативе «Аврора».
На почтовой марке изображена лауреат первой премии «Аврора» Маргерит Баранкитс, которая получила премию «Аврора» за спасение тысяч детей и оказание помощи сиротам и беженцам, пострадавшим от гражданской войны в Бурунди. На сегодняшний день Маргерит спасла около 30 тысяч детей, которым подарила кров и заботу.
Почтовую марку погасили лауреат первой премии «Аврора» Маргерит Баранкитс,  Министр транспорта, связи и информационных технологий Републики Армения Ваан Мартиросян, Министр культуры Републики Армения Армен Амирян, Соучредитель Гуманитарной инициативы «Аврора» и президент Корпорации Карнеги в Нью-Йорке Вартан Грегорян, Генеральный директор “Айпост Траст Менеджмент” Хуан Пабло Гечиджян, Президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.