Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստան
Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Ղազախստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու մայրաքաղաք Աստանայում կայանալիք «Աստանա Էքսպո 2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որին իրենց մասնակցությունն են հաստատել 115 պետություն և 18 միջազգային կազմակերպություն: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը։
Էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներին և «կանաչ» տեխնոլոգիաներին նվիրված ցուցահանդեսում, որը կրում է «Ապագայի էներգիա» խորագիրը, մասնակից երկրները կներկայացնեն էներգախնայողության համաշխարհային լավագույն տեխնոլոգիաները, էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրների օգտագործման բնագավառում առկա նորագույն մշակումները:

Президент Серж Саргсян с рабочим визитом отправился в Республику Казахстан
Президент Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом отправился в Республику Казахстан для участия в официальной церемонии открытия международной специализированной выставки «Астана Экспо 2017», об участии в которой заявили 115 государств и 18 международных организаций.
На выставке, посвященной альтернативным источникам энергии и «зеленым» технологиям, которая проходит под девизом «Энергия будущего», страны-участницы представят наилучшие мировые технологии энергосбережения, новейшие разработки в сфере использования альтернативных источников энергии.