Վարչապետը հանդիպել է Վրաստանի առաջին փոխվարչապետին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Դիլիջանում ԱՄՀ/ՀԲ՝ Բելգիայի և Նիդերլանդների գլխավորած ենթախմբի երկրների տարեկան հավաքի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Վրաստանի առաջին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Դիմիտրի Կումսիշվիլիի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ըստ կառավարության պաշտոնական կայքի՝ ՀՀ վարչապետը և Վրաստանի առաջին փոխվարչապետը քննարկել են հայ-վրացական հարաբերությունների օրակարգին և, մասնավորապես, տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կարեն Կարապետյանը և Դիմիտրի Կումսիշվիլին անդրադարձել են տարբեր ոլորտներում իրականացվող համատեղ ծրագրերին, դրական գնահատել դրանց ընթացքը և քննարկել հետագա քայլերը: Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին ամիսներին Հայաստանի և Վրաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ծավալը կայուն աճում է և պետք է հետևողական աշխատել այդ տեմպը պահպանելու և ավելացնելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ շարունակելու ակտիվ համագործակցությունը երկու երկրների գործարար շրջանակների միջև կապերի խթանման, ներդրումների ներգրավման, ազատ տնտեսական գոտիների շրջանակում և զբոսաշրջության ոլորտում գործակցության, միջմշակութային կապերի սերտացման և այլ ուղղություններով:

Премьер-министр встретился с Первым вице-премьером Грузии
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня в Дилижане в рамках годового сбора возглавляемой Бельгией и Нидерландами подгруппы стран МВФ/ВБ провел встречу с делегацией во главе с Первым вице-премьером, Министром финансов Грузии Димитрием Кумсишвили.
Премьер-министр РА и Первый вице-премьер Грузии обсудили вопросы, касающиеся повестки дня армяно-грузинских отношений и, в частности, экономического сотрудничества. Карен Карапетян и Димитрий Кумсишвили коснулись осуществляемых в различных сферах совместных программ, положительно оценили их ход и обсудили дальнейшие шаги. Стороны с удовлетворением констатировали, что в последние месяцы объем товарооборота между Арменией и Грузией стабильно растет и нужно последовательно работать в направлении сохранения и увеличения этих темпов.
Собеседники подтвердили взаимную готовность к продолжению активного сотрудничества в направлении стимулирования связей между деловыми кругами двух стран, привлечения инвестиций, сотрудничества в рамках свободных экономических зон и в сфере туризма, углубления межкультурных связей и др.