Հունիսի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ՝ շփման գծի տարբեր հատվածներում կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու հաստոցավոր հակատանկային նռնականետեր: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, ըստ հաղորդագրության, հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև մարտական խնդիրը:

В период с 11 по 17-е июня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 300 раз, применив на различных участках линии соприкосновения 60-мм и 82-мм минометы и станковые противотанковые гранатометы. Об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
Передовые подразделения АО с целью подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними задачу, говорится в сообщении.