«Ժառանգություն» կուսակցության տասնմեկերորդ համագումարը. Հովհաննիսյանը՝ վերընտրվեց նախագահ
Այսօր Երեւանի «Կոնգրես» հյուրանոցում իր աշխատանքը սկսեց «Ժառանգություն» կուսակցության 11-րդ համագումարը, որին մասնակցում էին 187 պատվիրակներ, ինչպես նաեւ հյուրեր հասարակական-քաղաքական տարբեր կազմակերպություններից:
Կուսակցության լրատվական ծառայությունը հայտնում է, որ հաստատվեցին համագումարի օրակարգը, քարտուղարության եւ հաշվիչ հանձնաժողովի կազմերը:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկան համագումարին հրավիրված հյուրեր՝ գեներալ Սեյրան Օհանյանը եւ քաղաքագետ Ազատ Արշակյանը:
Կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը ներկայացրեց նախորդ համագումարից հետո ընկած ժամանակաշրջանում վարչության կատարած աշխատանքների հակիրճ հաշվետվությունը, ինչն ընդունվեց ի գիտություն:
Համագումարում ծրագրային զեկույցով հանդես եկավ «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանը՝ մասնավորապես անդրադառնալով ինչպես կուսակցական կյանքի օրախնդիր թեմաներին, այնպես էլ արդի փուլի ներքաղաքական, ներպետական եւ աշխարհաքաղաքական առանցքային խնդիրներին ու մարտահրավերներին: Խոսելով Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում հնարավոր զարգացումների, 2017թ. ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններում տեղ գտած հակոտնյա երեւույթների եւ հանրային կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում արձանագրված մի շարք այլ սխալների ու բացթողումների մասին, Հովհաննիսյանը զգոնության կոչ արեց Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության համար պատասխանատու շրջանակներին՝ երկրում ստեղծված ոչ բարվոք իրավիճակի մասին խորը մտահոգությամբ:
Այնուհետեւ տեղի ունեցան նոր վարչության առաջադրված թեկնածուների, ինչպեսեւ Վերստուգիչ ու Կանոնադրական հանձնաժողովների ընտրությունները:
Նոր վարչության կազմում ընտրվեցին կուսակցության հիմնադիր ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, մանկավարժներ Արմեն Մարտիրոսյանը եւ Լիգիա Մելքումյանը, պրոֆեսոր Ռաֆիկ Հակոբյանը, տնտեսագետներ Գագիկ Մարգարյանը, Սուսաննա Մուրադյանը, Ռշտուն Մարտիրոսյանը եւ Սուսաննա Բարխուդարյանը, Ֆիլիպ Արզումանյանը, Գեւորգ Ղահրամանյանը եւ Հովսեփ Ղազարյանը, Գայանե Աբասյանը, Վանիկ Ալեքսանյանը, աշխարհագրագետ Վահագն Հովհաննիսյանը, միջազգայնագետ Անդրանիկ Գրիգորյանը:
Ամփոփիչ խոսքով ելույթով հանդես եկավ Րաֆֆի Հովհանիսյանը:
Միաձայն ընդունվեց «Ժառանգություն» կուսակցության Հռչակագիրը, որը ընթերցեց կուսակցության երիտասարդական թեւի ներկայացուցիչ Գեւորգ Ղահրամանյանը: Հռչակագիրը վերստին հավաստիացրեց կուսակցության ծրագրերին, համազգային նպատակներին ու դավանած արժեքներին, որոնք են՝ Ազատությունը, Ինքնիշխանությունը եւ Ազգային շահը, «Ժառանգության» բոլոր անդամների հավատարմության մասին:
Ավելի ուշ տեղի ունեցավ նորընտիր վարչության անդրանիկ նիստը, որտեղ «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ ընտրվեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, փոխնախագահ՝ Արմեն Մարտիրոսյանը, քարտուղար՝ Վանիկ Ալեքսանյանը:
Հետեւյալ հղումներով կարող եք ընթերցել
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանի ելույթը, համագումարի ընդունված Հռչակագիրը

Одиннадцатый съезд партии «Наследие»։ Ованнисян переизбран председателем
25 июня 2017 г., Ереван. Сегодня в отеле «Конгресс» под звуки гимна Армении начался 11-ый съезд партии «Наследие», на котором присутствовали 187 делегатов, а также гости из различных общественно-политических организаций.
В начале была утверждена программа съезда, составы секретариата и счётной комиссии.
С приветственной речью выступили приглашённые гости съезда — генерал-полковник Сейран Оганян и политолог Азат Аршакян.
Вице-председатель правления партии Армен Мартиросян представил краткий отчёт о работе правления в период с прошлого съезда, что было принято к сведению собравшимися.
На съезде с программным докладом выступил лидер «Наследия» Раффи Ованнисян. В ходе своего выступления он обратился к вопросам партийной жизни, а также затронул ключевые внутриполитические, внутригосударственные и геополитические проблемы и вызовы.
Затем прошли выборы нового правления партии, а также Ревизионной и Уставной комиссии.
В состав нового правления партии вошли: основатель и руководитель партии Раффи Ованнисян, педагоги Армен Мартиросян и Лигия Мелкумян, профессор Рафик Акопян, экономисты и политологи Гагик Маргарян, Сусанна Мурадян, Рштун Мартиросян а также Сусанна Бархударян,  Филипп Арзуманян, Геворг Каграманян, Овсеп Казарян, Гаяне Абасян, Ваник Алексанян, географ Ваагн Ованнисян, специалист по международным отношениям Андраник Григорян.
С заключительной речью выступил Раффи Ованнисян.
Единогласно был принят манифест партии «Наследие», который зачитал представитель молодёжной организации партии Геворг Каграманян. Манифест утвердил приверженность  членов партии «Наследие» ценностям Свободы, Суверенитета, и Национального интереса.
Немногим позже было проведено первое заседание нового правления партии, в ходе которого председателем правления был избран Раффи Ованнисян, заместителем председателя — Армен Мартиросян, секретарём правления — Ваник Алексанян.
По ссылкам ниже вы можете
ознакомиться с Манифестом партии «Наследие», прочитать выступление  Раффи Ованнисяна,  а также посмотреть полностью видео