Հակառակորդը հարավային ուղղությամբ կիրառել է ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ
Հուլիսի 4-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը տարբեր տրամաչափի ականանետերից:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ժամը 20:20-ի սահմաններում հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև ՏՌ-107 տիպի համազարկային հրթիռային կայանքներ:
Հարկ է նշել, որ նախորդ տարվա ապրիլյան սրացումներից հետո սա առաջին դեպքն է, երբ ադրբեջանական զինուժը կիրառում է նման զինատեսակ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը միջազգային համապատասխան կազմակերպությունների ուշադրությունն է հրավիրում կատարվածի հանդեպ և ադրբեջանական կողմին նախազգուշացնում, որ պատասխանը լինելու է անհամարժեք:

Противник применил на южном направлении реактивные системы залпового огня типа ТР-107
На линии соприкосновения  арцахских и азербайджанских войск 4 июля противник продолжил нарушать режим прекращения огня из оружия различного калибра.
По сообщению пресс-службы Минобороны Республики Арцах, около 20:20 на южном направлении были применены реактивные системы залпового огня типа ТР-107.
Это первый случай после обострения ситуации в апреле 2016 г., когда вооруженные силы Азербайджана применяют оружие подобного типа.
Министерство обороны Республики Арцах обращает внимание соответствующих международных организаций на произошедшее и предупреждает азербайджанскую сторону о том, что ответ будет несоразмерным.