Yerevan Color Run 2017-ը լուսանկարներով
Գունազարդ վազքը (Color Run) միջազգային ձևաչափ ունեցող միջոցառում է, որն անցկացվում է աշխարհի տարբեր երկրներում, այդ թվում՝ Ռուսաստանում, ԱՄՆ-ում, Ավստրալիայում, Բրազիլիայում, Կանադայում, Չիլիում, Չինաստանում:
Միջոցառման մասնակցության տոմսն արժեր 4000 դրամ. ստացված հասույթի մի մասը հատկացվելու է անվճար մարզվելու համար Երևանի կենտրոնում Street Workout-ի մասնագիտացված մարզահրապարակի և «Կյանքի ճանապարհ» բարեգործական ծրագրի շրջանակում Իջևան-Բերդ 34կմ ճանապարհի կառուցմանը:
«Գունազարդ վազք» նախագիծը Հայաստան է եկել 2015 թվականին և երրորդ անգամ է անցկացվելու մայրաքաղաք Երևանում: Այն մարդկանց երջանկության ակնթարթներ նվիրող վազք-զվարճանք է, որտեղ վազքի մասնակիցների սպորտային պատրաստվածությունը նշանակություն չունի:
Միջոցառումն իրականացվում է Run Armenia նախագծի նախաձեռնությամբ, ՀՀ Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի և Երևանի քաղաքապետարանի ու Երևանի քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհրդի աջակցությամբ, «Երևանյան ամառ» ծրագրի շրջանակում:

“Yerevan Color Run 2017” в фотографиях
В центре Еревана состоялся 5-километровый цветной забег “Yerevan Color Run 2017”. Это международное мероприятие проводится в различных странах мира, в том числе в России, США, Австралии, Бразилии, Канаде, Чили, Китае.
Билет на участие в забеге стоит 4000 драмов. Часть выручка выделяется на бесплатные тренировки, которые проводятся на специализированной спортплощадке Street Workout в центре армянской столицы, а также строительство 34-километровой дороги Иджеван-Берд в рамках благотворительного проекта “Дорога жизни”.
В Ереване проект “Цветной забег” проводится с 2015 г., то есть уже в третий раз. Это веселое развлечение, которое дарит людям счастливые мгновения. В цветном забеге спортивная подготовка участников не имеет значения.
Мероприятие проводится по инициативе проекта "Run Armenia” и при содействии Госкомитета туризма РА, мэрии Еревана и совета по вопросам молодежи при мэре столицы в рамках программы “Ереванское лето”.