«Վագա-ֆարմ»-ն ու «Նատալի ֆարմ»-ը երեք տարով լիցենզիա ստացան
«Վագա-ֆարմ» և «Նատալի ֆարմ» ընկերությունները երեք տարով թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի արտահանման և ներմուծման լիցենզիա ստացան։
Կառավարությունը ընկերություններին լիցենզիաներ տալու որոշում ընդունեց այսօրվա նիստին` չքննարկվող կարգով, առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանի առաջարկով։
Որոշման նախագիծը ներկայացվել է արդարադատության նախարարությանը, ոստիկանությանը, ազգային ավտանգության ծառայությանը, վերջիններից առաջարկություններ և դիտողություններ չեն հնչել։
Հիշեցնենք, որ «Նատալի ֆարմ» ընկերությունը պատկանում է ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի ընտանիքին: Իրավաբանական անձանց ռեգիստրում «Վագա-ֆարմ» ընկերության հիմնադիրներ են նշված Վահե Վարսանյանն ու Արտաշես Գրիգորյանը, ընկերությունը գրանցվել է 2000 թվականին։

“Вага Фарм” и “Натали Фарм” получили лицензию на три года
Фармацевтические компании “Вага Фарм” и “Натали Фарм” получили 3-летнюю лицензию на импорт и экспорт наркотических веществ и психотропных препаратов.
Такое решение правительство приняло на сегодняшнем заседании по предложению министра здравоохранения Левона Алтуняна.
Замечаний по проекту со стороны Министерства юстиции, Полиции, Службы национальной безопасности высказано не было.
Напомним, что компания “Натали Фарм” принадлежит семье депутата Национального Собрания Самвела Алексаняна. Учредителями компании “Вага Фарм” в реестре юридических лиц указаны Ваге Варсанян и Арташес Григорян. Компания была зарегистрирована в 2000 г.