Էդվարդ Նալբանդյանը ընդունեց ԱՄՆ արտաքին առևտրի հարցերով բարձրաստիճան պատվիրակությանը
Հուլիսի 21-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտաքին առևտրի հարցերով բարձրաստիճան պատվիրակությանը՝ Առևտրի հանձնակատարի տեղակալ Դեն Մուլանիի գլխավորությամբ:
Ըստ նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրությանը՝ նախարար Նալբանդյանը գոհունակությամբ նշեց, որ քառորդ դարը բոլորած հայ-ամերիկյան միջպետական հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և համոզմունք հայտնեց, որ համատեղ ջանքերով դրանք նոր լիցք կստանան:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ԱՄՆ Առևտրի հանձնակատարի տեղակալն ընդգծեց, որ Միացյալ Նահանգները կարևորում են Հայաստանի հետ բազմակողմանի փոխգործակցության զարգացումը և առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացումը։
Զրուցակիցները ջերմությամբ վերհիշեցին 2015թ. Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումը և ՀՀ Նախագահի ներկայությամբ՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև Առևտրի և ներդրումների շրջանակային համաձայնագրի ստորագրումը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Դեն Մուլանին քննարկեցին Հայաստան - ԱՄՆ միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին առնչվող հարցեր, մտքեր փոխանակեցին Առևտրի ու ներդրումների հայ-ամերիկյան խորհրդի երկրորդ նիստի նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ։

Министр иностранных дел Армении принял высокопоставленную делегацию США по делам внешней торговли
21-ого июля министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял высокопоставленную делегацию США по вопросам внешней торговли во главе с заместителем Представителя по вопросам торговли Дэном Мулани.
Приветствуя гостя, министр Налбандян с удовлетворением отметил, что четвертьвековые армяно-американские межгосударственные отношения находятся на высоком уровне, и выразил уверенность, что совместными усилиями они получат новый импульс.
Поблагодарив за прием, заместитель Представителя США по вопросам торговли отметил, что Соединенные Штаты придают важность развитию многостороннего взаимодействия и углублению торгово-экономических отношений с Арменией.
Собеседники с теплотой вспомнили прошедшую в 2015 году в Вашингтоне встречу и подписание в присутствии Президента Республики Армения Рамочного соглашения о торговле и инвестициях между Республикой Армении и Соединенными Штатами.
Эдвард Налбандян и Дэн Мулани обсудили вопросы, касающиеся работы межправительственной комиссии Армения-США, обменялись мнениями вокруг подготовительных работ второго заседания Армяно-американского совета по торговле и инвестициям.
Обоюдно была отмечена необходимость расширения договорно-правовой базы в торгово-экономической сфере.