«Նաիրիտը» շարունակում է վառվել (ֆոտոշարք և տեսանյութ)
«Նաիրիտ գործարան»-ի տարածքում այսօր հրդեհ էր բռնկվել: Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդմամբ ՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում այն մեկուսացվել է:  Չնայած դրան՝ մինչ այժմ կրակի շերտեր են երևում, իսկ ծուխը շարունակում է տարածվել գործարանի և հարակից տարածքներով:
Դեպքի վայրում էին նաև շտապօգնության մեքենաները: Ինչպես «Հետք»-ին հայտնեց  «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ի տնօրեն Թագուհի Ստեփանյանը՝ հրդեհը մարելու ժամանակ առաջացած շնչառական խնդիրների հետևանքով հիվանդանոց են տեղափոխվել երկու հրշեջ: Թագուհի Ստեփանյանի հավաստմամբ՝ նրանց կյանքին վտանգ չի սպառանում, թթվածին կստանան, շնչառությունը կկարգավորվի, և նրանք դուրս կգրվեն:
Նախնական տվյալներով՝ հրդեհի վայրում այրվում է էթինոլ (լաք) նյութը, այս տեղեկատվությունը նաև հաստատել է ԱԻՆ-ը: Դեռևս հրդեհի բռնկման պատճառների մասին տեղեկատվություն չկա, հայտնի չէ նաև վնասի չափը:

Пожар на заводе “Наирит” продолжается (фото и видео)
На территории завода “Наирит” сегодня вспыхнул пожар. По сообщению МЧС, около 14.00 огонь был локализован. Несмотря на это, языки пламени видны до сих пор, а дым распространился на соседние с заводом территории.
На месте пожара находятся машины скорой помощи. Как сообщила Hetq.am директор ЗАО “Скорая помощь” Тагуи Степанян, в процессе тушения огня пострадали двое пожарных. Они доставлены в больницу, их жизнь вне опасности. Пожарные будут выписаны после того, как у них нормализуется дыхание.
По предварительным данным, на месте пожара горит этинол. Эту информацию подтвердили и в МЧС. О причинах возгорания пока ничего неизвестно. Нет данных и о размерах ущерба.