Լրացուցիչ 50 միլիոն դրամ՝ պաշտոնատար անձանց արտերկիր ուղեկցող ծառայողների ծախսերի համար
Կառավարությունը այսօրվա նիստում որոշեց՝ իր պահուստային ֆոնդից բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց արտասահմանյան գործուղումների ժամանակ ուղեկցող պետական պահպանության ծառայության զինծառայողների գործուղման ծախսերը վճարելու համար լրացուցիչ 50 միլիոն դրամ հատկացնել։
Գործադիրի՝ գումարի հատկացման այս որոշման նախագիծը ներկայացրել էր ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը։ Ինչպես ասվում է նախագծում՝ լրացուցիչ գումար հատկացվում է, քանի որ ավելացել է պաշտոնյանների արտասահմանյան գործուղումների քանակը։
2017 թ. պետական բյուջեով բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց ուղեկցող զինծառայողների արտասահմանյան գործուղումների համար հատկացվել էր 75 միլիոն դրամ, որից մնացել է 7,6 միլիոն դրամ, որն էլ, ֆինանսների նախարարության փոխանցմամբ՝ ավիատոմսերի ձեռքբերման գումարն է:

Расходы на зарубежные командировки сотрудников службы госохраны обойдутся на 50 млн драмов дороже
Правительство на своем сегодняшнем заседании решило выделить дополнительно 50 млн драмов на командировочные расходы военнослужащих службы госохраны, сопровождающих высокопоставленных должностных лиц в зарубежных поездках.
Соответствующий проект решения представил министр финансов Вардан Арамян. Как отмечается в документе, необходимость в дополнительном финансировании обусловлена увеличением количества зарубежных командировок должностных лиц.
Госбюджетом 2017 г. на командировки военнослужащих, сопровождающих за рубежом высокопоставленных чиновников, было выделено 75 млн драмов. От этой суммы осталось 7,6 млн драмов, которые,согласно Минфину, предусмотрены на приобретение авиабилетов.