«Դինգո թիմ»-ը ահազանգում է՝ գիշերային ժամերին շների վրա կրակում են
Օրեր առաջ կենդանիների պաշտպանությամբ զբաղվող «Դինգո թիմ» ՀԿ-ն բաց նամակով դիմել է ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին՝ խնդրելով պարզել, թե ովքեր են գիշերային ժամերին կրակում շների վրա։
ՀԿ-ի փոխանցմամբ՝ բնակիչներից անընդհատ ահազանգեր են ստանում, որ բնակելի վայրերում կրակում են շների վրա, բնակիչներից ոմանք այդ ժամանակ ահազանգել են ոստիկանություն, որտեղից հայտնել են, որ  ոստիկանությունը տեղյակ է:
«Խնդրում ենք պաշտոնապես պատասխանել՝ տեղյա՞կ է, արդյոք, ոստիկանությունը այդ գիշերային կրակոցներին: Եթե այո, ապա ու՞մ կողմից է դա իրականցվում: Եթե ոչ, ապա ինչու՞ քայլեր չեն ձեռնարկվում այդ ուղղությամբ։ Ստացվում է, որկամ անհայտ անձինք բնակելի վայրում անարգել օգտագործում են զենք, ու ոստիկանությունը կարծես չի տեսնում և չի լսում,կամ կոնկրետ կառույց է զբաղվում այդ հարցով, ոստիկանությունը տեղյակ է և տվյալ կառույցի հետ միասին խախտում է օրենքներ»,-ասվում է բաց նամակում։
«Դինգո թիմ»-ը ոստիկանապետին հիշեցրել է, որ թափառող կենդանիների հիմնախնդրով զբաղվող «Յունիգրաֆ Իքս» ընկերությունը ևս հրաժարվել է այն փաստից, որ իրենք որևէ կապ ունեն կրակոցների հետ:
«Եթե «Յունիգրաֆ Իքս»-ը չէ, ապա ո՞վ է այդպես անարգել կրակում բնակելի վայրերում, և ինչու՞ է ոստիկանությունը լռում»,-հետաքրքրվում է ՀԿ-ն։
Բաց նամակին «Դինգո թիմը» կցել է շներին կրակելու՝ իրենց ուղարկված ահազանգերի հաղորդագրությունները։
Ոստիկանության լրատվական վարչությունից տեղեկացրեցին, որ ստացել են «Դինգո թիմ»-ի նամակը, այն ուսումնասիրվում է, սակայն հրաժարվեցին բանավոր պարզաբանում տալ:

“Динго тим” бьет тревогу: бездомных собак по ночам отсреливают
Занимающаяся защитой животных общественная организация “Динго тим” несколько дней назад обратилась к начальнику полиции РА Владимиру Гаспаряну с просьбойй выяснить, кто по ночам отсреливает бездомных собак.
По сообщению организации, от жителей постоянно поступают сигналы о том, что в жилых кварталах города стреляют в собак. Когда же люди звонят в полицию, там заявляют, что знают об этом.
“Просим официально ответить, проинформирована ли полиция о ночных выстрелах. Если да, то кто стреляет, а если нет, почему не предпринимаются шаги в этом направлении. Получается, что либо неизвестные лица беспрепятственно используют оружие в жилых районах города, а полиция делает вид, что ничего не видит и не слышит, либо этим вопросом занимается конкретная структура, а полиция, зная об этом, нарушает закон вместе с данной структурой”,- говорится в письме.
ОО “Динго тим” сообщила начальнику полиции РА о том, что занимающаяся вопросами бездомных животных компания “Юниграф икс” отрицает свою причастность к этим фактам.
“Если это не “Юниграф икс”, то кто тогда беспрепятственно стреляет в жилых кварталах и почему молчит полиция?” – спрашивает общественная организация.