10 միլիոն դրամ՝ հաղթողներին ավտոմեքենայով պարգևատրելու համար
Կառավարության պահուստային ֆոնդից գործադիրի աշխատակազմին կհատկացվի 10 400 000 դրամ՝ «Տարվա լավագույն դաստիարակ» և «Տարվա լավագույն ուսուցիչ» հանրապետական մրցույթների հաղթողներին ավտոմեքենայով պարգևատրելու համար։
Գործադիրը այօրվա նիստում հավանության արժանացրեց կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Վահե Ստեփանյանի ներկայացրած որոշման այս նախագիծը։
Ինչպես ասվում է նախագծում, արդեն 15-րդ տարին է անցկացվում են այս մրցույթները և այս տարի դրանց հաղթողներին խրախուսելու համար անհրաժեշտ է հատկացնել 10 միլիոն 400 հազար դրամ՝ յուրաքանչյուր հաղթողին 5 միլիոն 200 հազար դրամ արժողությամբ ավտոմեքենա նվիրելու համար։

10 миллионов драмов – на награды победителям
10.400.000 драмов будет выделено из резервного фонда аппарату правительства на награждение автомобилями победителей республиканских конкурсов “Лучший воспитатель года” и “Лучший учитель года”.
Соответствующий проект решения, представленный руководителем аппарата правительства, был одобрен на ссегодняшнем заседании кабмина.
Согласно проекту решения, эти конкурсы проводятся уже 15 лет. В этом году для поощрения победителей необходимо выделить 10 млн 400 тыс. драмов на награждение каждого из них автомобилем стоимостью 5 млн 200 тыс. драмов.