Հարաբերական հանգիստ առաջնագծում․ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 1500 անգամ
Հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю режим прекращения огня был нарушен 1500 раз
В период с 29-го октября по  4-е ноября ситуацияя на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск была относительно спокойной. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В указанный период противник нарушал режим прекращения огня из стрелкового оружия, произведя в направлении армянских позиций 1500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и предпринимали необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.