Դասադուլավորները բախվեցին ոստիկանների հետ. կան տուժածներ
Տարկետման իրավունքի սահմանափակման դեմ պայքարող ուսանողները այսօր փակել էին Դեմիրճյան փողոցն ու Բաղրամյան պողոտան:
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, ժամանելով դեպքի վայր, հրահանգեց դասադուլ իրականացնողներին 5 րոպեում ազատել ճանապարհը: Ոստիկանության աշխատակիցները հրելով փորձեցին հետ պահել ուսանողներին, ինչի հետևանքով բախում տեղի ունեցավ ոստիկանների և ուսանողների միջև:Դասադուլավորները վանկարկում էին` «ամոթ, ոստիկան»:
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ Վահան Կոստանյանը հայտնեց, որ բախման հետևանքով կան տուժածներ. «Մի քանիսը գետնին էին ընկել, վնասվել էին որոշ ուսանողների ձեռքերը, դեմքը»: Ուսանողներից Էմիլ Թամրազյանը պատմեց, թե ինչպես է իր դեմքը վնասվել. «Ես ընկած էի գետնին, երբ ինչ-որ մեկը մոտեցավ ու ինձ օգնեց վեր կենալ: Չտեսա, թե ով էր ինձ օգնողը, չտեսա նաև թե ով էր ինձ հրողը: Ինձ գցել էին գետնին ու ոտքով հարվածում էին»:
Վահան Կոստանյանը կոչ արեց հացադուլի մեջ գտնվող իր ընկերներին միանալ շարժման մասնակիցներին: Քիչ անց ժամանեցին նախօրեին հացադուլ հայտարարած երիտասարդները: Շարժման համակարգողներից Դավիթ Պետրոսյանը փոխանցեց, որ իրենք միասին պատրաստվում են քննարկել իրենց հետագա քայլերը:
Հիշեցնենք, որ ուսանողները բողոքում են «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի նախագծի դեմ, որն այսօր երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց Ազգային ժողովի կողմից: Շարժման ընթացքում նրանք հանդիպում են ունեցել վարչապետի, ՊՆ և ԿԳ նախարարների հետ, սակայն արդյունքը գոհացուցիչ չի եղել: Դասադուլավորները շարունակում են իրենց պայքարը:

На проспекте Баграмяна произошли столкновения между участниками студенческой акции и полицейскими. Есть пострадавшие
Нелли Петросян
Студенты, которые протестуют против ограничения права на отсрочку от армии путем бойкота занятий, сегодня перекрыли улицу Демирчяна и проспект Баграмяна в Ереване. Прибывший на место событий начальник столичной полиции Валерий Осипян дал участникам акции 5 минут на разблокирование улиц. Сотрудники полиции попытались оттеснить студентов, вследствие чего произошло столкновение между манифестантами и стражами порядка. Студенты скандировали “Позор полицейским!”.
Член инициативы “Во имя развития науки” Ваан Костанян сообщил, что в результате столкновения есть пострадавшие. “Несколько человек упали на землю, у некоторых студентов повреждены лицо и руки. Эмиль Тамразян рассказал, как получил повреждения: “Я лежал на земле, кто-то подошел и помог мне встать. Я не видел, кто мне помог, не видел и того, кто толкнул меня. Меня бросили на землю и начали бить ногами”.
Ваан Костанян призвал объявивших голодовку своих товарищей присоединиться к участникам движения. Через некоторое время прибыли студенты, которые накануне объявили голодовку. Координатор движения  Давид Петросян сообщил, что они собираются вместе обсудить дальнейшие шаги.
Напомним, что студенты протестуют против проекта закона “О военной службе и статусе военнослужащего”, который парламент принял сегодня во втором чтении и полностью. В ходе проведения акций студенты встречались с премьер-министром, министрами обороны и образования, однако результаты этих встреч их не удовлетворили. Бойкотирующие занятия студенты будут продолжать борьбу.