Մեկնարկել է հետաքննող լրագրողների համաշխարհային կոնֆերանսը
Հարավաֆրիկյան Հանրապետության Յոհաննեսբուրգ քաղաքում այսօր մեկնարկել է Հետաքննող լրագրողների համաշխարհային կոնֆերանսը (Global Investigative Journalism Conference):
Չորսօրյա կոնֆերանսը (նոյեմբերի 16-19) ներառում է շուրջ 120 պանել, աշխատաժողով և հատուկ միջոցառում: Կոնֆերանսն առաջին անգամ կազմակերպվել է Կոպենհագենում 2001թ-ին և մինչ այժմ հյուրընկալել շուրջ 5000 լրագրողի աշխարհի տարբեր երկրներից:
Հետաքննող լրագրողների համաշխարհային կոնֆերանսը տեղի է ունենում երկու տարին մեկ, իսկ այս տարի այն համատեղվել է Աֆրիկայի հետաքննող լրագրողների միջազգային 12-րդ կոնֆերանսի հետ: Ամեն անգամ կոնֆերանսը հյուրընկալում է Հետաքննող լրագրողների համաշխարհային ցանցի անդամ կազմակերպություններից մեկը:
Նշենք, որ «Հետք»-ը Հետաքննող լրագրողների համաշխարհային ցանցի (Global Investigative Journalism Network) անդամ է:

В Йоханнесбурге стартовала всемирная конференция журналистов-расследователей
В южно-африканском городе Йоханнесбурге сегодня стартовала всемирная конференция журналистов-расследователей (Global Investigative Journalism Conference).
Четырехдневная конференция (она пройдет с 16 по 19 ноября) включает около 120 панелей, рабочее заседание и специальное мероприятие. Конференция впервые была организована в 2001 г. в Копенгагене. За это время в конференциях приняли участие около 5000 журналистов из разных стран мира.
Всемирные конференции журналистов-расследователей проводятся раз в два года. В этом году это мероприятие совпало с 12-ой международной конференцией журналистов-расследователей Африки. Каждый раз участников конференции принимает одна из организаций-членов Глобальной сети журналистов-расследователей (Global Investigative Journalism Network).