Արտգործնախարարն ընդունել է ՍԾՏՀԿ Գլխավոր քարտուղարին
Դեկտեմբերի 4-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդիսին:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱԳՆ-ն, ողջունելով հյուրին Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է տարածաշրջանային տնտեսական ինտեգրացիոն գործընթացները և, հենց այդ սկզբունքով առաջնորդվելով, ակտիվորեն մասնակցում է ՍԾՏՀԿ շրջանակներում ընթացող բազմաոլորտ համագործակցությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` գլխավոր քարտուղար Քրիստիդիսը գոհունակություն է հայտնել ՍԾՏՀԿ շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածության կապակցությամբ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի առաջիկա նախագահությանը և դրա առաջնահերթություններին։
Էդվարդ Նալբանդյանը և Մայքլ Քրիստիդիսը քննարկել են ՍԾՏՀԿ շրջանակներում փոխգործակցության առաջնային ուղղություններին, կազմակերպության բարեփոխումներին առնչվող հարցեր:
Նախարար Նալբանդյանը նշել է, որ ՍԾՏՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանականերում կազմակերպության կանոնդադրությանը և սկբունքներին հակառակ գործելու որոշ փորձեր վնասակար են և հարված են հասցնում կառույցի հեղինակությանը։

Министр иностранных дел Армении принял Генерального секретаря ОЧЭС
4 декабря министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял Генерального секретаря Организации Черноморского экономического сотрудничества Майкла Христидиса.
Приветствуя гостя, Эдвард Налбандян отметил, что Армения придает важность региональным экономическим интеграционным процессам и, руководствуясь этим принципом, активно участвует в многоотраслевом сотрудничестве в рамках ОЧЭС.
Выражая благодарность за прием, Генеральный секретарь Христидис выразил удовлетворение в связи с активным участием Армении в рамках ОЧЭС.
Собеседники коснулись предстоящего председательства Армении в Организации Черноморского экономического сотрудничества и его приоритетов.
двард Налбандян и Майкл Христидис обсудили приоритетные направления сотрудничества в рамках ОЧЭС, вопросы, связанные с реформами организации.
Министр Налбандян отметил, что некоторые попытки в рамках Парламентской ассамблеи ОЧЭС действовать вразрез с уставом и принципами организации наносят вред и ударяют по авторитету организации.