Համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող Նարեկ Ադիբեկյանը
Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Նարեկ Մարզպետունու Ադիբեկյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий Нарек Адибекян погиб от выстрела сослуживца
11 декабря около 19:30 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной на северном направлении линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, смертельное огнестрельное ранение вследствие выстрела сослуживца получил военнослужащий Нарек Адибекян (1996 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Ведется следствие для выяснения подробностей инцидента.
“Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”, – говорится в сообщении.