Գևորգ Կոստանյանն ընտրվեց Պետական-իրավական և մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ
ԱԺ Հաշվիչ ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը ներկայացրեց պատգամավորների փակ-գաղտնի քվեարկության արդյունքները։ Պետական-իրավական և մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի միակ թեկնածուն ՀՀԿ-ական պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանն էր։ Մելիքյանի խոսքով՝ ԱԺ 105 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 93-ը, որից 63-ը կողմ է քվեարկել, 30-ը՝ դեմ։
Գևորգ Կոստանյանը շնորհակալության հայտնեց խորհրդարանին` քվեարկության համար, ընդ որում՝ թե՛ կողմ, թե՛ դեմ քվեարկածներին։ «Ես հարգում եմ սկզբունքայնությունը և ես ինքս շատ հետևողական, սկզբունքային մարդ եմ, շնորհակալ եմ»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ Պետական-իրավական և մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը թափուր էր մնացել Հրայր Թովմասյանի հրաժարականի պատճառով․ վերջինս ՍԴ անդամի թափուր պաշտոնում է առաջադրվել։ Այդ ընտրությունը ևս փետրվարի 27-ին գումարված նիստերի օրակարգում է։

Геворк Костанян избран председателем постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам и правам человека НС
Председатель временной счетной комиссии Национального Собрания Армении Гагик Меликян представил результаты закрытого тайного голосования при избрании председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам и правам человека. Единственным кандидатом на эту должность был член фракции правящей Республиканской партии Геворк Костанян. Из 105 депутатов в голосовании приняли участие 93. За Костаняна проголосовали 63 депутата, против – 30.
Напомним, что должность председателя постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам и правам человека стала вакантной после отставки Грайра Товмасяна, выдвинутого кандидатом в члены Конституционного суда РА.