Վանաձորում գրանցվեցին բախումներ՝ ցուցարարների ու ոստիկանների միջև
Վանաձորում երեկվանից մեկնարկած «Իմ քայլը» բողոքի ակցիան շարունակվեց այսօր: Քաղաքի գլխավոր հրապարակում հավաքելով՝ ցուցարարները շարժվեցին Տիգրան մեծ պողոտայով: Երթն ուղեկցում էին մեծ թվով ոստիկաններ, որոնք փորձում էին կանխել երթի մասնակիցների մուտքը քաղաքի փողոցներ:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները Արցախ պուրակին ու Մյասնիկյան-Տիգրան Մեծ խաչմերուկին կից փողոցներում մի քանի անգամ փորձեցին ճեղքել ոստիկանական պատնեշներն ու անցնել փողոցները:
Փողոցներն անցումներով անցնելը չթույլատրելով՝ ոստիկանները մի քանի անգամ նաև բռնի ուժ կիրառեցին ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ:
Դժգոհ էին հատկապես ակցիայի մասնակից աղջիկներն ու կանայք: Նրանցից մեկն արդեն Արցախ պուրակում հանդես եկավ հայտարարությամբ՝ ոստիկաններին կոչ անելով բռնի ուժ չկիրառել:
Արցախ պուրակից երթի մասնակիցները շարժվեցին դեպի Հայքի հրապարակ: Այս պահին ակցիան շարունակվում է: Հրապարակում քիչ առաջ ակցիայի մասնակիցներին մոտեցավ Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը՝ հորդորելով դադարեցնել ակցիան, մասնակիցները, սակայն, որոշում կայացրին շարունակել ակցիան ու տեղափոխվել հարակից Տիգրան մեծ գլխավոր պողոտա:

В Ванадзоре произошли столкновения между демонстрантами и полицией
Сегодня в Ванадзоре продолжилась начавшаяся вчера акция протеста сторонников движения “Мой шаг”. Собравшиеся на центральной площади города граждане направились на проспект Тигран Мец. Демонстрантов сопровождали многочисленные полицейские, которые пытались помешать им передвигаться по улицам города.
На перекрестке улиц Мясникяна и Тигран Мец участники акции несколько раз попытались прорвать полицейский кордон. Полицейские применили к ним грубую силу.
Это возмутило участвовавших в марше девушек и женщин. Одна из них призвала сотрудников полиции не применять силу. После этого демонстранты направились на площадь Айка.
В эти минуты акция продолжается. Немногим ранее к демонстрантам подошел мэр Ванадзора Мамикон Асланян, который призвал их прекратить акцию и переместиться на соседнюю улицу Тигран Мец.