Հրապարակվել են Տիրայր Մուրադյանին ծեծի ենթարկած անձանց լուսանկարները
Առավոտյան ծեծի ենթարկված «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի լրագրող Տիրայր Մուրադյանը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ն քիչ առաջ հրապարակել է լրագրողին ծեծած անձանց լուսանկարները:
Տիրայր Մուրադյանը «Հետք»-ին հայտնեց, որ առավոտյան նկարելիս է եղել կասկածելի պահվածքով, ակնոցով և գլխարկով անձանց, որոնք իրենց հեռու են պահել երթից և տեղի ունեցողի մասին հեռախոսով հայտնել են ինչ-որ մարդկանց։ Մուրադյանի փոխանցմամբ՝ իրեն ծեծած երկու անձիք նման պահվածք են դրսևորել, ինքը լուսանկարել է նրանց, այդ իսկ պատճառով ավելի ուշ իր վրա են հարձակվել և ծեծի ենթարկել՝ հարվածներ հասցնելով ձեռքերով ու ոտքերով:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի անհետաձգելի բուժօգնության գծով տնօրենի տեղակալ, բժիշկ-անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ Գագիկ Մանուկյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ լրագրողի առողջական վիճակը լավ է, քիչ առաջ հետազոտություն է անցել, վնասվածքներ և կոտրվածքներ չունի, ուղեղի ցնցում չի ստացել։ Այս պահին նա բժիշկների հսկողության տակ է: Եթե առողջական վիճակը չվատթարանա, երեկոյան հիվանդանոցից դուրս կգրվի։
Հավելենք, որ քիչ առաջ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել էր, որ Տիրայր Մուրադյանին ծեծի ենթարկելու նյութերը դատախազության կողմից ուղարկվել է քննչական կոմիտե՝ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով ընթացքը լուծելու նպատակով։

Опубликованы фотографии лиц, избивших Тирайра Мурадяна
Подвергшийся сегодня утром избиению журналист общественной организации "Объединение информированных граждан" Тирайр Мурадян находится в медцентре "Сурб Григор Лусаворич". Немногим ранее "Объединение информированных граждан" опубликовало фотографии лиц, избивших журналиста.
Тирайр Мурадян рассказал Hetq.am, что утром он снимал подозрительных лиц в очках и бейсболках, которые держались особняком от участников акции протеста и кому-то сообщали по телефону о происходящем. По словам журналиста, именно так вели себя те двое, которые избили его. Тирайру удалось их сфотографировать, поэтому позднее эти лица набросились на него и принялись избивать руками и ногами.
Замдиректора медцентра "Сурб Григор Лусаворич" по линии неотложной медицинской помощи, врач-реаниматолог Гагик Манукян сообщил Hetq.am, что состояние журналиста хорошее, было проведено обследование, травм, переломов и сотрясения могза у него нет. В настоящее время Тирайр Мурадян находится под наблюдением врачей. Если его состояние не ухудшился, то к вечеру журналист будет выписан из больницы.
Отметим, что немногим ранее советник генпрокурора по связям со СМИ Гор Абрамян на своей фейсбуковской странице написал, что материалы по факту избиения Тирайра Мурадяна направлены прокуратурой в Следственный комитет.