Լրագրող Տիրայր Մուրադյանին ոստիկանները բռնել ու մի քանի րոպե անց բաց են թողել
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության լրագրող Տիրայր Մուրադյանին ոստիկանները Երևան-Աբովյան մայրուղուց բռնի ուժով նստեցրել են ավտոմեքենան և տարել են Աբովյան քաղաքի ուղղությամբ, սակայն ճանապարհի կեսից լրագրողին բաց են թողել:
Լրագրողը Երևան-Աբովյան մայրուղում իրականացնում էր իր աշխատանքը՝ նկարահանելով այնտեղ տեղի ունեցող գործողությունները, մասնավորապես ցուցարարների կողմից մայրուղու փակումը և ոստիկանների գործողությունները: Նկարահանելու պահին նրան են մոտեցել մի քանի ոստիկաններ և հորդորել են դադարեցնել նկարահանումները: Տիրայր Մուրադյանը ոստիկաններին ասել է, որ ինքը լրագրող է և իրականացնում է իր մասնագիտական գործունեությունը, սակայն ոստիկանները չեն լսել լրագրողի հորդորները և նրան բռնի ուժով նստեցրել են քաղաքացիական ավտոմեքենայի մեջ և տարել են Աբովյան քաղաքի ուղղությամբ:
Լրագրողի պատմելով՝ ճանապարհին ոստիկանները մի քանի զանգ են կատարել՝ համոզվելու համար, որ ինքը լրագրող է, չնայած որ Տիրայր Մուրադյանը կրելիս է եղել լրագրողի վկայական: Այնուամենայնիվ, ճանապարհի կեսից լրագրողին բաց են թողել:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ կատարվածը հանցագործություն է, քանի որ խոչընդոտվել է լրագրողի մասնագիտական գործունեությունը:
Ավելի ուշ, Տիրայր Մուրադյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ինձ ոստիկանները վերջը տաքսով ուղարկեցին նույն տեղը, որտեղից բռնությամբ վերցրել էին: Իրենց քաղաքացիական մեքենայի գազն էր պրծել: Տեսանյութը կգցեմ մի քիչ հետո, կապի խնդիր կա»:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին կառավարության 3-րդ մասնաշենքի դիմաց իր մասնագիտական գործունեությունը կատարելու պահին քաղաքացիական հագուստով անձինք հարձակվել էին Տիրայր Մուրադյանի վրա և ծեծի ենթարկել նրան: Այդ դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել:

Журналист Тирайр Мурадян был подвергнут приводу и через несколько минут отпущен
Журналиста общественной организации “Объединение информированных граждан” Тирайра Мурадяна, выполнявшего свои профессиональные обязанности  в районе автомагистрали Ереван-Абовян, полицейские насильно усадили в автомобиль и повезли в направлении города Абовяна. Однако с середины пути они высадили журналиста.
В указанном месте Тирайр Мурадян освещал акцию граждан, перекрывших автомагистраль, и ответные действия полиции.
В момент видеосъемки к журналисту подошли несколько полицейсикх, которые потребовали прекратить съемку. Тирайр Мурадян сообщил, что он журналист и выполняет свою работу, однако стражи порядка не стали его слушать, насильно усадили в гражданский автомобиль и повезли в направлении города Абовяна.
По словам Тирайра, по дороге полицейские сделали несколько звонков, чтобы убедиться в том, что он журналист, несмотря на наличие соответствующего бейджа, после чего высадили его на полпути.
Координатор общественной организации “Объединение информированных гражан” Даниел Иоаннисян на своей фейсбуковской странице написал, что произошедшее является преступлением, поскольку полиция своими действиями препятствовали осуществлению журналистом своей профессиональной деятельности.
Напомним, что накануне в ходе освещения Тирайром Мурадяном акции участников движения “Мой шаг”, которая проходила напротив 3-го корпуса правительства, лица в гражданской одежде набросились на журналиста и избили его. По данному факту в Следственном комитете возбуждено уголовное дело.