Սամվել Ալեքսանյանը և Առաքել Մովսիսյանը ցուցարարներ են ցրում
Այսօր առավոտից տեսախցիկները արձանագրել են, թե ինչպես է ՀՀԿ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը ոտքով հարվածում Հարավարևմտյան թաղամասում (ՀԱԹ) փողոց փակած ցուցարարին։ Ալեքսանյանն իր թիմակիցների հետ փողոցը փակած վարորդներին բռնության կիրառմամբ նստեցնում է մեքենաները և ստիպում քշել ու հեռանալ։
Ցուցարարների երթը խոչընդոտելու գործին է լծվել նաև Առաքել Մովսիսյանը, ով Արգավանդի խաչմերուկում իր թիմակիցների հետ փակել է փողոցները՝ թույլ չտալով մարդկանց տեղաշարժը։
Այսօր Երեւանում Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ քաղաքացիական անհնազանդության գործողությունների 9-րդ օրն է:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովում Սերժ Սարգսյանի վարչապետ ընտրվելուց հետո «Իմ քայլը» շարժման նախաձեռնող, ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց թավշյա հեղափոխության մասին, որը պետք է իրականացվի ցանցային եղանակով` ցուցարարներն ամեն օր Երեւանում եւ հանրապետության մարզերի քաղաքային ու գյուղական բնակավայրերում ժամանակավորապես խափանում են երթևեկությունը, փողոցներում, փակում միջպետական ճանապարհները, իսկ երեկոյան հանրահավաք անում Հանրապետության հրապարակում: Երեկ Հանրապետության հրապարակում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը խոսեց քաղաքական հետագա զարգացումների մասին եւ շարադրեց շարժման ծրագրային կետերը:

Самвел Алексанян и Аракел Мовсисян заняты разгоном демонстрантов
Сегодня с утра видеокамеры зафиксировали, как депутат парламентской фракции правяшей Республиканской партии Самвел Алексанян вместе со своими людьми избивал ногами перекрывашего улицу в Юго-Западном квартале демонстранта.
Заблокировавших магистраль своими автомобилями водителей Алексанян и его сторонники, применив насилие, усадили в машины и заставили уехать.
К делу разгона демонстрантов подключился и бывший депутат-республиканец Аракел Мовсисян, который вместе со своими людьми перекрыл Аргавандский перекресток, не разрешив участникам марша двигаться дальше.
Сегодня 9-й день проведения в Армении акций гражданского неповиновения против премьерства Сержа Саргсяна.
Напомним, что 17 апреля Национальное Собрание избрало Саргсяна премьер-министром, после чего инициатор движения “Мой шаг”, член оппозиционной парламентской фракции “Елк”, член правления партии “Гражданский договор” Никол Пашинян объявил начало “!бархатной революции”, которая должна быть осуществлена сетевым способом: демонстранты каждый день временно перекрывают движение транспорта в Ереване и других городах и населенных пунктах, блокируют межгосударственные автомагистрали, а вечером собираются на митинг на площади Республики.
На вчерашнем митинге Пашинян рассказал о дальнейших политических процессах и представил программные положения движения.