Ոստիկանները Հանրապետության հրապարակից հեռացնում են ցուցարարներին (թարմացվող)
Քիչ առաջ Մելիք Ադամյան փողոց է բերվել ջրցան մեքենա, երեք БТР, միկրոավտոբուսներով ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված: Առավոտյան այս տարածքում որեւէ ոստիկանական ուժ եւ տեխնիկա չկար, դրանք բերվել են Արցախի փողոցում կիրառված հատուկ միջոցներից հետո:
Հանրապետության հրապարակ են բերվում ոստիկանական ուժեր, որոնք փորձում են ցուցարարներին դուրս հանել հրապարակից եւ տարածքն ազատել: Կան բերման ենթարկվածներ:
Զայրացած ցուցարարներից մեկի պահանջով հատուկ ջոկատայինները հանեցին դիմակները:
Ոստիկանությունը բարձրախոսով անընդհատ հաղորդում է, որ հավաքն անօրինական է, եւ ցուցարարները պետք է հեռանան հրապարակից:
Ցուցարարների մեկ այլ հոծ երթ քիչ առաջ շրջանցեց Հանրապետության հրապարակը և շարժվեց դեպի Ամիրյան փողոց:
Մի խումբ էլ շարժվում է դեպի Նալբանդյան փողոց: Իրավիճակը շարունակում է այստեղ լարված մնալ: Ցուցարարները վանկարկում են «Նիկոլ» և ոստիկաններին կոչ անում իրենց բոլորին բերման ենթարկել:
Գրիգորյան Մարուսյան քիչ առաջ փորձել է արգելել ոստիկաններին բերման ենթարկել եղբորը, սակայն կարմիր բերետավորները կնոջը քաշքշել են եւ վնասել ձեռքը: Նրան օգնություն ցուցաբերեցին տեղում գտնվող շտապ օգնության բժիշկները, սակայն վերջինս հրաժարվեց հիվանդանոց տեղափոխվել:
Ցուցարարներն այստեղ են հասել Էրեբունի-Արցախ խաչմերուկից, երբ հատուկ ջոկատայինները հարկադրաբար հեռացրին Նիկոլ Փաշինյանին, Արարատ Միրզոյանին և Սասուն Միքայելյանին, բերման ենթարկեցին տասնյակ քաղաքացիների:
Ցուցարարների մյուս մասը Էրեբունու շրջանում է: Նրանք փոքր-ինչ դադար առան Էրեբունու թանգարանում, ապա շարունակում են երթը Էրեբունու տարբեր փողոցներով:
Ոստիկանությունը դեռևս պաշտոնապես չի հայտարարել, թե ուր են տարել հավաքի վայրից հարկադրաբար հեռացված Նիկոլ Փաշինյանին, Արարատ Միրզոյանին և Սասուն Միքայելյանին:

Полицейские силой выводят граждан с площади Республики (обновляется)
Немногим ранее на улицу Мелик-Адамяна были доставлены водомет, три БТР. Здесь же находятся микроавтобусы с многочисленными силами полиции. Утром на этой территории не было полицейских, они были доставлены сюда после того, как применили спецсредства против демонстрантов на улице Арцаха.
На площадь Республики стягиваются полицейские силы, котрые пытаются освободить территорию от находящихся здесь граждан. Есть подвергнутые приводу.
По требованию одного из возмущенных демонстрантов спецназовцы сняли маски.
Полиция предупреждает в громкоговоритель о том, что собрание незаконно и что демонстранты должны покинуть площадь.
Немногим ранее большая колонна демонстрантов обошла площадь Республики и направилась на улицу Амиряна.
Еще одна колонна направляется к улице Налбандяна. Ситуация здесь продолжает оставаться напряженной. Демонстранты скандируют “Никол!” и призывают полицейских подвергнуть их всех приводу.
Ранее Маруся Григорян пыталась помешать полицейским забрать брата, но красноберетники набросились на женщину и повредили ей руку. Помощь участнице акции на месте оказали врачи скорой помощи, она отказалась отправиться в больницу.
Демонстранты пришли сюла с перекрестка улиц Эребуни и Арцаха после того, как спецназовцы принудительно удалили отсюда депутатов парламента Никола Пашиняна, Арарата Мирзояна и Сасуна Микаеляна, подвергли приводу десятки граждан.
Другая часть демонстрантов находится в  столичном округе Эребуни. После непродолжительного отдыха на территории музея “Эребуни” участники акции продолжили шествие по улицам округа.
Полиция пока не сообщает, куда доставлены удаленные в принудительном порядке с места митинга Никол Пашинян, Арарат Мирзоян и Сасун Микаелян.