Քաղաքացիական անհնազանդության գործողությունները վերսկսվել են (թարմացվող)
Դեպի Երեւանի կենտրոն բոլոր ճանապարհները փակել են «Իմ քայլը» շարժման մասնակիցները: Նիկոլ Փաշինյանը ցուցարարներին հորդորել է, որ փակված ճանապարհները 16:00-ին բացվեն, որպեսզի այլ ցուցարարներ կարողանան գալ Հանրապետության հրապարակում` հանրահավաքին մասնակցելու:
14:06
Թումանյան-Մաշտոց խաչմերուկում մի խումբ ցուցարարներ առավոտյան վարժանք են կատարում:
13:48
Ցուցարարները փակել են Ֆրանսիայի հրապարակ տանող եւ դրանից դուրս եկող բոլոր ճանապարհները: Նրանք նստել են հետիոտնային անցումներին եւ արգելում եմ մեքենաներին մտնել հրապարակ:
13:43
Մաշտոցի պողոտայում երթեւկությունը դադարեցված է: Ցուցարարները մեքենաներով փակել են պողոտայի սկզբնամասը, Մաշոտցի պողոտա-Ամիրյան խաչմերուկը: Պողոտայի տարբեր հատվածներում հավաքված են տասնյակ ցուցարարներ:
Փակ են Մաշտոցի պողոտային հարող բոլոր խաչմերուկները, այդ թվում` Մաշտոց-Պուշկին խաչմերուկը: Պուշկին փողոցի հետիոտնային անցումի վրա նստած ցուցարար Անահիտը որոշել է ժամանակն իզուր չվատնել եւ ընթերցում է Wilkie Collins-ի «The moonstone» գիրքը:
Մաշտոց-Թումանյան խաչմերուկում ցուցարարները «frisbee»-ի են խաղում:
13:15
«Իմ քայլը» շարժման առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կոչերին ականջալուր լինելով` ցուցարարներն այսօր կրկին շարունակում են անհնազանդության ակցիաները՝ փակելով փողոցները: Ցուցարարներն այս պահին մեքենաներով փակել են Հանրապետության հրապարակ տանող ու հրապարակից դուրս եկող բոլոր ճանապարհները: Մասնավորապես` փակ է Տիգրան Մեծ պողոտայից-Հանրապետության հրապարակ, հրապարակ-Նալբանդյան, հրապարակ-Ամիրյան փողոցները:
Փակված փողոցների տարածքներում քիչ թվով ոստիկաններ կան: Ցուցարարները աղբարկղերով փակել են նաեւ Զաքյան փողոցի մի հատվածը:

Возобновились действия гражданского неповиновения (обновляется)
Члены движения "Мой шаг" перекрыли все подступы к центру столицы. Никол Пашинян призвал активистов в 16.00 разблокировать улицы, чтобы демонстранты смогли придти на митинг на площади Республики.
14:06
Группа активистов выполняет утреннюю физзарядку на перекрестке улиц Туманяна-Маштоца.
13:48
Демонстранты перекрыли все улицы, ведущие к площади Франции. Они уселись на пешеходных переходах и не разрешают автомобилям проезжать через площадь.
13:43
Движение транспорта на проспекте Маштоца прекращено. Демонстранты заблокировали автомобилями начало проспекта и перекресток Маштоца-Амиряна. На различных участках проспекта Маштоца находятся десятки активистов.
Движение транпорта на проспекте Маштоца остановлено. Демонстранты перекрыли автомобилями начальную часть проспекта и перекресток проспекта Маштоца и улицы Амиряна. На различных участках проспекта Маштоца собрались десятки граждан.
Перекрыт перекресток Маштоца-Пушкина. Усевшаяся на зебру на улице Пушкина активистка Анаит решила не терять время и заняться чтением книги Уилки Коллинза "Лунный камень".
На перекрестке проспекта Маштоца и улицы Туманяна демонстранты играют в frisbee.
13:15
Демонстранты, откликнувшись на призыв лидера движения "Мой шаг", депутата Национального Собрания Никола Пашиняна, сегодня возобновили акции гражданского неповиновения, перекрыв улицы в Ереване.
В эти минуты автомобилями заблокированы все улицы, ведущие к площади Республики, а также сопредельные с ней площади и улицы. В частности, перекрыты примыкающие к площади Республики участки улиц Тигран Мец, Налбандяна и Амиряна. Здесь находятся немногочисленные полицейские.