«Սասնա ծռեր»-ի աջակիցները փակել են Արշակունյաց պողոտան
«Սասնա ծռեր» խմբավորման աջակիցները երկկողմանի փակել են Արշակունյաց պողոտան` ի նշան բողոքի դատավոր Արշակ Վարդանյանի կայացրած որոշման` խմբավորման անդամների կալանքը անփոփոխ թողնելու վերաբերյալ: Փաստաբանները ևս համաձայն չեն կայացրած որոշման հետ:
«Ձեռքերը վեր, էս նույն ժողովուրդն է վարչապետ ընտրել, ոչ մի բան չի փոխվել, մենք մեր վարչապետի կողքին ենք, դատախազներին պետք է փոխել»,- ասաց խմբավորման աջակիցներից մեկը և հավելեց, որ փողոցը փակ կպահեն` մինչև որևէ բան փոխվի:
«Կալանքի տակ պահելու համար պետք է լինի ապացույց, որ անձը թաքնվելու մտադրություն ունի, եթե կա, թող հանեն մտցնեն մեր աչքը: Եթե օրենքը չի գործում, սա նշանակում է ապօրինություն: Եթե երկրում մեկ դատավոր ապօրինի որոշում է կայացնում, նշանակում է` օրենքը չի գործում»,- նշեց փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը:

Сторонники группы “Сасна црер” перекрыли проспект Аршакуняц
Сторонники группы “Сасна црер” в знак протеста против решения судьи Аршака Варданяна о продлении срока содержания под стражей членов группы перекрыли весь проспект Аршакуняц.
“Эти люди избрали премьер-министра, но ничего не изменилось. Мы поддерживаем премьера, а вот прокуроров надо сменить”,- сказал один из участников акции, добавив, что дорога останется заблокированной до тех пор пор, пока решение не будет изменено.
“Для продления срока содержания под стражей должны быть доказательства того, что данное лицо намерено скрыться. Пусть нам докажут, что такое намерение есть. Если судья принимает незаконное решение, это значит, что закон не действует”,- отметил адвокат Ерванд Варосян.