Մայիսի 27-ից հունիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հաստատված հարաբերական կայուն իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В период с 27-го мая по 2-е июня устанрвившаяся на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск относительно стабильная ситуация не претерпела существенных изменений. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
В указанный период противник нарушил режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армняских позиций более 3000 выстрелов.
Подразделения Армии обороны продолжают владеть оперативно-тактической ситуацией и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу.