Rest-Hotel Expo 2018-ում Յունիբանկը ներկայացրեց տուրիզմի ոլորտի համար նախատեսված վարկերը
Յունիբանկը մասնակցեց Rest-Hotel Expo 2018 ցուցահանդեսին, որում ներկայացրեց ՓՄՁ վարկատեսակներ` հատուկ նախատեսված հյուրանոցային և ռեստորանային ոլորտում աշխատող փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար: Հատուկ ուղղվածություն ունեցող վարկերը հիմնված են բիզնեսի սեզոնային բնույթի և յուրահատկությունների վրա` հնարավորություն ընձեռելով ՓՄՁ-ներին ֆինանսավորում ստանալ առավելագույնս շահավետ պայմաններով: Նման մոտեցման շնորհիվ, 2018թ.-ի առաջին եռամսյակի արդյունքներով ՓՄՁ-ներին տրամադրված վարկերի ընդհանուր քանակը 50%-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը:
Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ համագործակցության շրջանակներում զբոսաշրջության ոլորտում ընդգրկված ձեռնարկություններին Յունիբանկն առաջարկում է բիզնես վարկեր մինչև 90 ամիս մարման ժամկետով և 10.5% տարեկան տոկոսադրույքով ՀՀ դրամի դեպքում:
Ձեռնարկությունների գործունեության արդյունավետության և մրցունակության բարձրացման նպատակով KfW գերմանական բանկի հետ համագործակցությամբ Յունիբանկն առաջարկում է «Էներգաարդյունավետ» վարկը, որը նախատեսված է էներգածախսերի կրճատման և օպտիմիզացման համար: Վարկի ժամկետը կազմում է մինչև 5 տարի, գումարը` մինչև 500 մլն ՀՀ դրամ:
Փոքր բիզնեսին բանկն առաջարկում է վարկեր առանց գրավի` տրամադրման պարզեցված ընթացակարգով, առանց նոտարական և ապահովագրական ծախսերի: Շահավետ պայմանները, մարման ճկուն ժամանակացույցը և վաղաժամկետ մարման հնարավորությունը բարձրացնում են վարկային միջոցների հասանելիությունը մեծ թվով ձեռնարկատերերի համար: Անգրավ վարկերի ուսումնասիրման գործընթացը բանկում ավտոմատացված է և իրականացվում է «Պրոտոբեյզ Լաբարատորիզ» ընկերության CRM համակարգի միջոցով:
Հաշվի առնելով հյուրանոցային և ռեստորանային բիզնեսի առանձնահատկությունները, Յունիբանկում կարելի է նաև ձևակերպել վերականգնվող վարկային գծով Visa Business քարտ` աշխարհի ցանկացած կետում օպերատիվ վճարումներ կատարելու համար:
«Զբոսաշրջության ոլորտի ձեռնարկություններին մենք առաջարկում ենք հատուկ վարկեր, որոնք մշակելիս հաշվի ենք առել իրենց գործունեության բոլոր յուրահատկությունները: Նման վարկային ծրագրերն աշխատում են բարձր արդյունավետությամբ և ապահովում են ձեռնարկությունների հետագա զարգացումն ու աճը: Rest-Hotel Expo 2018 գրավիչ հարթակ է նոր գործընկերների հետ համագործակցություն հաստատելու և բիզնեսին մեր վարկատեսակների առավելությունները ներկայացնելու համար, - նշեց Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:

На выставке Rest-Hotel Expo 2018 «Юнибанк» представил специальные бизнес кредиты для сферы туризма
«Юнибанк» принял участие в национальной выставке Rest-Hotel Expo 2018, на котором представил кредитные продукты, разработанные специально для малых и средних предприятий отельного и ресторанного бизнеса. Нишевые кредиты банка учитывают индивидуальные особенности и сезонный характер бизнеса, создавая возможность для МСБ получить финансирование под конкретные потребности на максимально выгодных условиях.  Благодаря данному подходу, в первом квартале общее количество кредитов «Юнибанка», предоставленных малому и среднему бизнесу, более чем на 50% превысил аналогичный показатель предыдущего года.
Одно из главных потребностей малых и средних предприятий – возможность получения долгосрочных ресурсов на развитие бизнеса. Предприятиям сферы туризма «Юнибанк» предлагает бизнес кредиты со сроком погашения до 90 месяцев и с годовой процентной ставкой 10.5% в драмах РА в рамках сотрудничества с Европейским инвестиционным банком (EIB).
С целью повышения эффективности деятельности и конкурентоспособсности предприятий «Юнибанке» в сотрудничестве с немецким банком KfW предлагает оформить бизнес кредит «Энергоэффективный», который предоставляется для сокращения и оптимизации энергозатрат. Срок кредита составляет до 5 лет, сумма - до 500 млн драмов.
Малому бизнесу «Юнибанк» предлагает бизнес кредиты без залога, с упрощенной процедурой получения кредита, так как нет необходимости в дополнительных расходах на нотариальное оформление и страхование залога. Выгодные условия, гибкий календарь погашений кредита и возможность досрочного погашения без всяких ограничений повышает уровень доступности кредитных средств для большего числа предпринимателей.  Процесс рассмотрения заявок на беззалоговые кредиты в банке автоматизирован, благодаря эксплуатации новейшей CRM- системы от компании «Протобэйз Лабораториз».
Учитывая особенности гостинично-ресторанного бизнеса, в «Юнибанке» можно также оформить карту Visa Business с возобновляемой кредитной линией для оперативного проведения необходимых платежей в любой точке мира.
«Мы предлагаем кредиты специально разработанные под нужды предприятий, занятых в сфере туризма, которые учитывают все нюансы их деятельности. Специализированные кредитные программы  работают максимально эффективно и обеспечивают условия для роста деятельности наших клиентов. Rest-Hotel Expo 2018 - хорошая площадка дляустановления сотрудничества с новыми партнерами и представления преимуществ наших кредитных продуктов бизнесу», - отметил директор по линии продаж и развития корпоративного бизнеса «Юнибанка» Давид Петросян.