Վալերիյ Օսիպյան․ «Այսօր այն իրավիճակը չէ, որ որևէ մեկը կարող է խուսափել պատասխանատվությունից»
Ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը վստահեցնում է՝ Հայաստանում որևէ մեկը չի կարող խուսափել պատասխանատվությունից: Այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Օսիպյանը։
«Այսօր այն իրավիճակը չէ, որ որևէ մեկը կարող է խուսափել պատասխանատվությունից, ով ուզում է լինի՝ այդ թվում ես, լինելով ոստիկանապետ, եթե որևէ հարցում այնպես չեմ գործել, ես ինքս պատասխանատվություն եմ կրելու»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի եղբոր հետ կապված միջադեպին  և հարցին, թե ի՞նչ է անելու ոստիկանությունը, եթե Վլադիմիր Գասպարյանը փորձի միջամտել՝ Վալերիյ Օսիպյանը պատասխանեց. «Ես չեմ կարծում, որ Վլադիմիր Գասպարյանը կմիջամտի այս հարցում»:
Ինչ վերաբերում է Մայր Աթոռում տեղի ունեցած միջադեպին, երբ կաթողիկոսի հրաժարականը պահանջող ակտիվիստները ներխուժել են դիվանատուն, Օսիպյանն ասաց․ «Չենք պատրաստվում այս պահին որևէ բան իրականացնել, ակցիայի շրջանակներում մասնակիցները իրենց պահում են օրենքին համապատասխան, ու որևէ հարց չկա միջամտության համար»:

Валерий Осипян: “Сегодня не та ситуация, чтобы кто-либо мог избежать ответственности”
Начальник Полиции РА Валерий Осипян заверил, что в Армении никто не может избежать ответственности. Об этом глава Полиции сообщил журналистам по завершении заседания правительства.
“Сегодня не та ситуация, чтобы кто-либо мог избежать ответственности, кто бы он ни был. Это касается и меня как начальника Полиции. Если в каком-либо вопросе я не буду действовать соответствующим образом, то и я понесу ответственность”,- заявил Осипян.
Касаясь инцидента с участником племянника бывшего начальника Полиции Владимира Гаспаряна и отвечая на вопрос, какие шаги предпримет полиция, если Гаспарян попытается вмешаться, Валерий Осипян сказал: “Не думаю, что Владимир Гаспарян вмешается в этот вопрос”.
Относительно инцидента в Первопрестольном святом Эчмиадзине, где активисты, требующие отставки Католикоса Всех Армян Гарегина Второго, вторглись в одно из административных помещений, Осипян сказал: “Сейчас мы не собираемся предпринимать какие-либо действия. Участники акции ведут себя в соответствии с законом, и никакой необходимости для вмешательства нет”.