ՀՔԾ. Հովիկ Աբրահամյանին մեղադրանք է առաջադրվել ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու համար
Հատուկ քնչական ծառայությունը հաստատեց նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյան նկատմամբ մեղադրանք առաջադրելը եւ խափանման միջոց ստորագրություն ընտրելու մասին լուրը։
ՀՔԾ-ի մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ Հովիկ Աբրահամյան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու, եւ 310-րդ հոդվածով՝ ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցելու համար։
Նախկին վարչապետին մեղադրանք է առաջադրվել «Ավազահատիկ» ՍՊ ընկերության տնօրենի կողմից ներկայացված հաղորդման հիման վրա հարուցված քրեական գործով։

ССС: Овику Абрамяну предъявлено обвинение в незаконном участии в предпринимательской деятельности
Специальная следственная служба подтвердила информацию о предъявлении обвинения бывшему премьер-министру РА Овику Абрамяну и избрании в отношении него меры пресечения в виде подписки о невыезде.
В беседе с Hetq.am пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян сообщила, что экс-премьер обвиняется в превышении должностных полномочий (ч.1 ст.309 УК РА)  и незаконном участии в предпринимательской деятельности (ст.310 УК РА).
Обвинение Овику Абрамяну выдвинуто в рамках уголовного дела, возбужденного на основании сообщения директора компании “Авазаатик”.