Իրավապահները խուզարկություն են կատարում Yerevan.today կայքի գրասենյակում
Այս պահին իրավապահները խուզարկություն են կատարում Yerevan.today կայքի գրասենյակում։ Տեղեկատվությունը հաստատել է նաև լրատվամիջոցը՝ «Ֆեյսբուք»  սոցիալական ցանցի իր էջում լուսանկար տեղադրելով և հայտնելով` «Խուզարկում են Yerevan.today- ը. լրագրողները սպասում են պարզաբանումների»
Քննչական կոմիտեն քիչ առաջ տեղեկատվություն տարածեց հայտնելով,  որ «Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում շարունակվում է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի գաղտնիությունը խախտելու՝ այն ձայնագրելու և տարածելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը»։
Իրավապահ մարմինները մի քանի հասցեներում են կատարում խուզարկություններ, որոնք այս պահին չեն մանրամասնում։
Իրավապահները գրասենյակում գաղտնալսող սարքեր են փնտրում և խուզարկում փաստաթղթերը։
Նշենք, որ սեպտեմբերի 12-ին ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի միջև հեռախոսազրույցի գաղտնալսման և հրապարակման դեպքի առթիվ քրեական գործ էր հարուցվել: Քրեական գործի նախաքննությունը հանձնարարվել էր Քննչական կոմիտեին:
Օրեր առաջ yerevan.today-ը հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով. «Yerevan.Today-ի հարգելի այցելուներ, համացանցում տարածվել է տեղեկություն, թե իբր մեր կայքը 2 օր առաջ, տեղադրել եր ԱԱԾ եւ ՀՔԾ ղեկավարների հեռախոսազրույցը՝ իբրեւ թե նախօրոք իմանալով: Ցուցադրվում են ինչ-որ «ապացույցներ»: Համացանցային փորձագետներն արդեն հերքել են դա՝ նշելով, որ Google համակարգում առկա է խնդիր: Բայց, միեւնույն է, լայնորեն տարածվում է կեղծ տեղեկությունը, որը վերածվում է մեր կայքի դեմ լայն հակաքարոզչության: Հայտնում ենք, որ ձայնագրությանը տեղեկացել ենք պատահական, սեպտեմբերի 11-ին ճիշտ նույն ժամերին՝ 14:00 կողմերը, ինչ մեր այլ գործընկերները եւ համացանցից օգտվողները: Կայքում տեղադրել ենք 15:00-ին մոտ, երբ այն արդեն լայնորեն տարածվել էր: Դրել ենք տեսանյութը սղագրելուց հետո միայն»:

Обыск в офисе сайта Yerevan.today
В эти минуты правоохранители проводят обыск в офисе сайта Yerevan.today. Интернет-издание подтвердило эту информацию, разместив на своей фейсбуковской странице фото с надписью: “Обыскивают Yerevan.today. Журналисты ждут разъяснений”.
Немногим ранее Следственный комитет сообщил о том, что “продолжается предварительное следствие по делу о нарушении тайны телефонного разговора между директором Службы национальной безопасности Артуром Ванецяном и начальником Специальной следственной службы Сасуном Хачатряном, об аудиозаписи этого разговора и ее распространении”.
Правоохранительные органы проводят обыски по нескольким адресам, которые в данный момент не указываются.
В офисе Yerevan.today силовики ищут подслушивающие устройства и проверяют документы.
Отметим, что 12 сентября было возбуждено уголовное дело по факту прослушивания и обнародования записи телефонного разговора между директором СНБ Артуром Ванецяном и начальником ССС Сасуном Хачатряном. Предварительное следствие ведет Следственный комитет.
Несколько дней назад сайт yerevan.today разместил заявление, в котором говорилось: “Уважаемые пользователи Yerevan.Today, в Сети распространилась информация о том, что якобы два дня назад наш сайт разместил аудиозапись телефонного разговора между руководителями СНБ и ССС, заранее зная о ней. Демонстрируются какие-то “доказательства”. Интернет-эксперты уже опровергли это утверждение, отметив, что в системе Google есть проблема. Но, несмоттря на это, ложная инфомация продолжает получать широкое распространие, перерастая в масштабную антипропаганду. Сообщаем, что об аудиозаписи мы узнали случайно 11 сентября около 14.00, то есть тогда же, когда и наши коллеги и пользователи Сети. Запись разместили на сайте около 15.00, когда она уже получила широкое распространие, и только после расшифровки материала”.