«Երիտասարդ կենսաբանների ասոցացիան» ուզում է մաքրել մեր երկիրը
«Երիտասարդ կենսաբանների ասոցացիա» ՀԿ-ն սկսել է իր համագործակցությունը “Let's Do It!” համաշխարհային էկոլոգիական շարժման հետ: Ս.թ. մարտի 24–ից մինչև սեպտեմբերի 25–ը շարժումը նախատեսում է իրականացնել մի շարք բնապահպանական միջոցառումներ (մաքրման աշխատանքներ, կրթական միջոցառումներ և այլն) աշխարհի ավելի քան 100 երկրում:
“Let's Do It!” համաշխարհային շարժման հիմք է դարձել 2008թ.-ին Էստոնիայում իրականացված մեծ աղբահավաքը, որի ընթացքում ավելի քան 50 000 ակտիվիստ 5 ժամվա ընթացքում կարողացան մաքրել Էստոնիան ավելի քան 10 000 տոննա կենցաղային աղբից: Այս միջոցառումը օրինակ ծառայեց նաև այլ երկրների համար (Լատվիա` ավելի քան 60 000 մարդ, Լիտվա` ավելի քան 110 000 մարդ, Սլովենիա ավելի քան 246 000 մարդ մասնակցել է նմանատիպ միջոցառումների):
Հնարավոր է արդյոք միավորվել և համատեղ ուժերով մաքրել մեր երկիրը:
Մենք կարծում ենք ԱՅՈ:
Հրավիրում ենք բոլոր հետաքրքրված անձանց, հասարակական և պետական կազմակերպություններին, երիտասարդական շարժումներին, խմբերին միավորվել այս գաղափարի շուրջ և միասին կյանքի կոչել այս նախաձեռնությունը:

“Ассоциация молодых биологов” хочет почистить нашу страну
Общественная организация “Ассоциация молодых биологов” установила сотрудничество с международным экологическим движением “Let's Do It!”. С 24 марта по 25 сентября этого года движение предусматривает провести в более 100 странах мира ряд экологических мероприятий (работы по очистке, образовательные мероприятия и т.д.).
Основой для создания международного движения “Let's Do It!” послужила масштабная уборка мусора в Эстонии в 2008 г., в ходе которой свыше 50 000 активистов в течение 5 часов очистили Эстонию от более чем 10 000 тонн бытового мусора. Эта акция послужила примером и для других стран (в аналогичных мероприятиях в Латвии приняло участи более 60 тыс. человек, в Литве – более 110 тыс., в Словение – более 246 тыс.).
Можно ли объединенными усилиями почистить и нашу страну? Мы считаем, что МОЖНО. Приглашаем всех заинтересованных лиц, общественные и государственные организации, молодежные движения, группы объединиться вокруг этой идеи и вместе претворить в жизнь эту инициативу.
Присылайте ваши предложения и идеи на адрес [email protected]
Присоединяйтесь к группе “Let's Do It! Armenia” в Фейсбуке, где вы найдете подробную информацию о готовящемся мероприятии.