Ապօրինի ծառահատումներ՝ «Ազատի կիրճում». պատճառվել է 2.407.500 դրամի վնաս
Հունվարի 30-ին Կոտայքի մարզի դատախազությունից ոստիկանության Կոտայքի բաժնում գրություն է ստացվել հունվարի 8-ին «Haynews.am» լրատվական ծառայությունից ստացված ահազանգի առթիվ, ըստ որի՝ Գառնի գյուղի վարչական տարածքում գտնվող «Ազատի կիրճ» կոչվող տեղամասում ծառահատումներ են կատարվել:
ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը հունվարի 9-ին և հունվարի 10-ին տեղազննություն էր իրականացվել Գառնիի վարչական տարածքի նշված տեղամասում:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ «Ազատի կիրճում» անհայտ անձը կատարել է 77 ապօրինի ծառահատում, ինչի հետևանքով պատճառվել է 2.407.500 դրամի վնաս:
Ոստիկանությունը հայտնում է, որ փաստի առթիվ նախապատրաստված նյութերն ուղարկվել են Կոտայքի քննչական բաժանմունք:

Незаконные вырубки в Азатском ущелье
30 января прокуратура Котайкской области направила в местное отделение полиции письмо по поводу полученного 8 января сигнала информационной службы Haynews.am о том, что в Азатском ущелье, расположенном на административной территории села Гарни, осуществлены вырубки деревьев.
9-го и 10-го января министерство экологии РА осуществило на указанной местности проверку. В ходе подготовки материалов выяснилось, что в Азатском ущелье неизвестным лицом были незаконно срублены 77 деревьев, вследствие чего нанесен ущерб в размере 2.407.500 драмов.
Подготовленные по данному факту материалы направлены в следственный отдел полиции Котайкской области.