Նախագահի նստավայրում հյուրընկալվել են Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի երեխաները
Հանրապետության նախագահի նստավայրի հյուրերն այսօր Տավուշի մարզի Չինարի, Այգեպար, Մովսես, Ներքին Կարմիրաղբյուր և Պառավաքար համայնքների, ինչպես նաև Գյումրիի Շալե կենտրոնի երեխաներն էին: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
Ավելի վաղ Տավուշի և Շիրակի մարզեր կատարած աշխատանքային այցերի ընթացքում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը երեխաներին հրավիրել էր նախագահական նստավայր՝ մասնակցելու ամանորյա տոնական միջոցառմանը և միասին նշելու գալիք Ամանորը:
Նախագահական նստավայրում փոքրիկ հյուրերի համար կազմակերպվել էր տոնական շոու-ծրագիր՝ տարբեր խաղային համարներով: Երեխաներին ողջունել, բարեմաղթանքներ են հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը, որից հետո նրանք միասին վառել են նստավայրի տոնածառի լույսերը:
Արմեն Սարգսյանը զրուցել է երեխաների հետ, հետաքրքրվել է նրանց նախասիրություններով: «Եկեք պայմանավորվենք, որ մյուս տարի բոլորդ լավ եք սովորելու, լինելու եք խելոք և խելացի, որպեսզի դառնաք այն, ինչ երազում եք, որպեսզի մեր հայրենիքը լինի հզոր և ուժեղ: Իսկ ես խոստանում եմ, որ անպայման նորից հյուր կգամ ձեզ»,-ասել է նախագահը:
Լրագրողների հետ զրույցում Հանրապետության նախագահը նշել է, որ հնարավորության դեպքում կցանկանար հյուրընկալել Հայաստանի բոլոր մարզերի երեխաներին, հատկապես նրանց, ովքեր ավելի շատ ուշադրության կարիք ունեն: «Բոլոր երեխաները տաղանդավոր են, նրանք մեծ ապագա ունեն և մեր բոլորի ուշադրության կարիքը: Նրանցից յուրաքանչյուրը մի հսկայական աշխարհ է, ունեն մեծ գաղափարներ, երևակայություն»,-նշել է նախագահը:
Տիկին Նունե Սարգսյանն էլ ասել է. «Երեխաներից ամեն մեկը մի մոլորակ է: Այս փոքրիկները հրաշք են, գեղեցիկ, խելոք, համարձակ, աշխույժ և շփվող: Ցանկանում եմ, որ մեր երկրի ամեն երեխա լինի երջանիկ և առողջ»:
Երեխաների այցը կազմակերպվել էր Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից: Նրանք ոչ միայն հյուրընկալվել են նախագահականում, այլև հնարավորություն են ունեցել մուլտֆիլմ դիտել «Մոսկվա» կինոթատրոնում, զբոսնել մայրաքաղաքում և ամանորյա նվերներ ստանալ Ձմեռ պապից:

Дети из приграничных сёл Тавушского марза побывали в гостях в Резиденции Президента
Гостями Резиденции Президента сегодня были дети общин Чинари, Айгепар, Мовсес, Неркин Кармирахбюр и Паравакар Тавушского марза, а также «Шале-центра» города Гюмри.
Ранее, в ходе рабочего визита в Тавушский и Ширакский марзы, Президент Республики Армен Саркисян пригласил детей в Президентскую Резиденцию для участия в новогодних праздничных мероприятиях, чтобы вместе отметить наступление Нового Года.
В Президентской Резиденции для маленьких гостей организовали праздничную шоу-программу, с разными игровыми номерами. Детей приветствовали и пожелали всего доброго Президент Республики Армен Саркисян и госпожа Нунэ Саркисян, после чего они вместе зажгли огни на праздничной ёлке, установленной в Резиденции.
Армен Саркисян побеседовал с детьми, расспросил об их интересах. «Давайте договоримся, что в будущем году вы все будете хорошо учиться, будете умными и разумными, чтобы каждый смог стать тем, кем мечтает, чтобы наша Родина была мощной и сильной. А я обещаю, что обязательно снова приеду к вам в гости», - сказал Президент.
В беседе с журналистами Президент Республики отметил, что будь на то возможность, хотел бы принять у себя в гостях детей из всех марзов Армении, особенно из тех, которые больше всего нуждаются во внимании. «Все дети талантливы, у них большое будущее и они нуждаются в нашем внимании. Каждый из них – огромный мир, у них большие идеи, воображение», - отметил Президент.
Госпожа Нунэ Саркисян сказала: «Каждый из детей – целая планета. Эти малыши – чудо, они прекрасны, умны, смелы, активны и общительны. Я желаю, чтобы каждый ребёнок нашей страны был счастлив и здоров».
Визит детей был организован Аппаратом Президента Республики. Они не только гостили в Президентской Резиденции, но и получили возможность посмотреть мультфильм в кинотеатре «Москва», погулять по столице и получить новогодние подарки от Деда Мороза.