«Քավ լիցի» Սիլվա Համբարձումյանը Վարդան Այվազյանի քենին լինի
«Ես, Արմեն ջան, ականջիդ օղա արա, Հայաստան փող բերող տղա եմ, տանող չեմ: Ալամ աշխարհին մեծ մանրադիտակով չէ, աստղադիտարանով էլ որ նայես, իմ վրա կեղտ չես կարա գտնես: Իսկ ով քաղաքականությունը կեղտ ա համարում, ինքը ընդամենը «պռոստը» կեղտ ա: Եթե իրանք աղբը դարձնում են աղբանոց, դա ուրիշ հարց ա: Քաղաքականությունը ճշգրիտ և ոչ բոլորին հասու է, դա արվեստ ա»,- այսօր՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, դիմելով «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանին, հայտարարեց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Այվազյանը:
Անդրադառնալով գործարար Սիլվա Համբարձումյանին՝ Վ. Այվազյանը նշեց, որ եթե գործարարն իրեն մեղադրում է պարտք լինելու մեջ, ապա թող նշի հանքավայրի անունն ու տարեթիվը: Այնուհետև ամեն ինչ պարզ կլինի:
«Նա ձեր քենին չի՞»,- հարցրեց լրագրողներից մեկը:
«Քավ լիցի»,- ծիծաղելով պատասխանեց Վ. Այվազյանը:
Վերջինս նշեց, որ չի ցանկանում անդրադառնալ գործարար կնոջ մեղադրանքներին, իսկ իր մայրը միշտ խորհուրդ էր տալիս հեռու մնալ «կանանց շառից»:
«Իրան (Սիլվա Համբարձումյանին - հեղ.) շատ վատ էր զգացել, որ իրա ազգանունը մոռացել էի (Սիլվան ա էլի), «Հակոբյան» էի ասել: Իսկ իրա հետ ծանոթ եմ եղել նախարար լինելուց հետո»,- հավելեց Վ. Այվազյանը:

“Боже упаси”, чтобы Сильва Амбарцумян была свояченицей Вардана Айвазяна
“Армен джан, намотай себе на ус, я из тех, кто приносит в Армению деньги, а не вывозит их отсюда. Если даже через микроскоп посмотрите, то не найдете на мне пятна. Политика – вещь точная и не всем доступная, это искусство”,- заявил сегодня на пресс-конференции, обращаясь к депутату оппозиционной парламентской фракции “Наследие” Армену Мартиросяну, депутат фракции правящей Республиканской партии Армении Вардан Айвазян.
Говоря о предпринимательнице Сильве Амбарцумян, Айвазян заявил, что если она обвиняет его в задолженности, то пусть скажет только две вещи - название рудника и год, и тогда все станет ясно.
“А она не Ваша свояченица?” – спросил кто-то из журналистов. “Боже упаси!”,- смеясь, ответил Вардан Айвазян. Он также сказал, что не хочет касаться обвинений, выдвинутых предпринимательницей, поскольку руководствуется советом своей матери – быть как можно дальше от женской клеветы.
“Она (Сильва Амбарцумян. – авт.) не могла смириться с тем, что я забыл ее фамилию и назвал ее “Акопян”. Я познакомился с ней после того, как ушел с поста министра”,- сообщил В.Айвазян.