Պաշտպան. Բռնցքամարտիկ Իսրայել Հակոբկոխյանը սրտի կաթվածով տեղափոխվել է հիվանդանոց և վիրահատվել
Բռնցքամարտիկ, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանը երեկ՝ փետրվարի 1-ին, սրտի կաթվածով տեղափոխվել է հիվանդանոց, վիրահատվել: Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Հակոբկոխյանի պաշտպաններից Գոռ Սաղոյանը:
Վերջինս նշեց, որ այս պահին Հակոբկոխյանի վիճակը կայուն է:
Հիշեցնենք, որ բռնցքամարտիկը մեղադրվում է հունվարի 28-ին Կառավարության շենքը զավթելու փորձ կատարելու մեջ: Նա մեղադրանքը չի ընդունում:
Հունվարի 28-ին՝ Հանրապետության հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ցույցի ժամանակ ձերբակալվել էր: Այդ օրը բախում է տեղի ունեցել Կառավարության շենքի դիմաց հավաքված քաղաքացիների և ոստիկանների միջև, և երկու տասնյակից ավելի անձ բերման է ենթարկվել։ Քննչական կոմիտեում քրեական գործ է հարուցվել, որով Հակոբկոխյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 34-219-րդ հոդվածի 2-րդ մաս 1-ին կետով նախատեսված արարք կատարելու, այսինքն՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ շենք-շինություններ զավթելու փորձը: Քննչական կոմիտեն նաև նրան կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան, որը մերժվել է:

Исраэл Акопкохян попал в больницу с инфарктом: ему сделана операция – защитник
Чемпион мира и Европы по боксу Исраэл Акопкохян вчера, 1 февраля, был доставлен с инфарктом в больницу, где ему сделали операцию. Об этом Heq.am сообщил защитник Акопкохяна Гор Сагоян, отметив, что в настоящее время состояние его подзащитного стабильное.
Известный боксер обвиняется в попытке захвата здания правительства 28 января. Акопкохян не признает предъявленное ему обвинение.
Он был задержан во время состоявшейся 28 января на площади Республики акции протеста с требованием отставки Никола Пашиняна. Тогда же произошло столкновение между протестующими и полицейскими, свыше двух десятков человек были подвергнуты приводу.
Следственный комитет возбудил уголовное дело, в рамках которого Исраэлу Акопкохяну было предъявлено обвинение в попытке захвата здания-строения, совершенной группой лиц по предварительному сговору (п.1 ч.2 ст. 34-219 УК РА). Представленное в суд ходатайство об аресте И.Акопкохяна было отклонено.