Թանաքը ցնդում է. նորի՞ց են քվեարկելու
Թիվ 2 ընտրատարածքում ԱԺ պատգամավորության թեկնածու, Հայ ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Կարապետյանը քիչ առաջ «Հետքին» հայտնեց, որ ընտրատարածքի բոլոր ընտրատեղամասերում թանաքը, որով հատուկ կնիք է դրվում քվեարկությանը մասնակցած անձանց անձնագրերում, համատարած փոխվել է:
«Ենթադրաբար, դա արվել է միտումնավոր, որպեսզի առավոտյան որոշակի մարդիկ քվեարկությանը մասնակցեն, ինչ-որ ժամանակ անց թանաքը ցնդի եւ դրանից հետո նույն մարդիկ կարողանան երկրորդ անգամ մասնակցել քվեարկությանը: Որովհետեւ չէր կարող նման իրավիճակ լինել, երբ ԿԸՀ-ն չիմանար, թե ինչ որակի թանաք է տալիս»,- ասում է Վլադիմիր Կարապետյանը:
Ըստ նրան՝ գրանցվել են այլ խախտումներ եւս, որոնք հատկապես թանաքի փոփոխության հետ համեմատած՝ նշանակալի չեն: Խոսքը մասնավորապես վերաբերում է ընտրատեղամասերում մարդկանց կուտակումներին եւ ընտրողներին՝ հիմնականում ՀՀԿ-ի «ընտրազանգվածին», մեքենաներով ընտրատեղամասեր բերելուն:

Чернила испаряются. Будут снова голосовать?
Баллотирующийся во 2-ом избирательном округе, представитель Армянского национального конгресса Владимир Карапетян только что сообщил «Hetq»-у, что на всех избирательных участках округа чернила, которыми ставится специальная печать в паспортах проголосовавших граждан, повсеместно были изменены.
«Предположительно это было сделано умышленно, чтобы утром определенные люди проголосовали, через какое-то время чернила улетучились и после этого те же люди смогли проголосовать во второй раз. Невозможно, чтобы ЦИК не знал, какого качества чернила выдает»,- отметил Владимир Карапетян.
По его словам, зафиксированы и другие нарушения, которые по сравнению с изменением чернил являются более незначительными. Речь идет, в частности, о скоплениях людей на избирательных участках и доставке на машинах избирателей на участки – в основном «электорат Республиканской партии Армении.