Մինչեւ կեսօր ընտրությունները կատարվել են ժամանակից շուտ ցնդող թանաքով
Վանաձորի թիվ 30 ընտրատարածքի 30 եւ 31 ընտրատեղամասերում, ինչպես նաև Սպիտակի 29/28 ընտրատեղամասում նույնպես փոխվել է դրոշմակնիքների թանաքը: Ընտրատարածքային հանձնաժողովի հանձնարարությամբ 30/31 ընտրատեղամասում ժամը տասն անց տասնհինգ րոպեին որոշում է կայացվել անձնագիրը կնքելու համար օգտագործել հատուկ և հասարակ թանաք:
Թիվ 30/30 ընտրատեղամասում նման որոշում է կայացվել ժամը տասնմեկին: Մինչ այդ պահը այս տեղամասում իր ընտրությունն արդեն կատարել էր 237, որոնց անձը հաստատող փաստաթղթերում դրվել է տասներկու ժամից շուտ ցնդող թանաքով դրոշմակնիք:
Սպիտակի 29/28 ընտրատեղամասում դրոշմակնիքի թանաքը փոխվել է ժամը տասներկուսին: Ինչպես հայտնում են ընտրատեղամասից, ժամը տասնմեկի դրությամբ այստեղ արդեն քվեարկել էր 204 ընտրող:

До полудня на выборах использовались быстро испаряющиеся чернила
На избирательных участках 30 и 31 30-го избирательного округа города Ванадзора, а также на избирательном участке 29/28 города Спитака чернила, которые использовались для печати в паспортах, были заменены. По поручению изибрательной комиссии в 10.15 на участке 30/31 было принято решение использовать для печати в паспортах особые и обычные чернила.
Аналогичное решение на избирательном участке 30/31 было принято в 11.00. До этого здесь проголосовало 237 избирателей, в паспортах которых печать была поставлена быстро испаряющимися чернилами. На избирательном участке 29/28 города Спитака чернила были заменены в 12 часов. Как сообщили с этого участка, по положению на 11 часов здесь уже проголосовало 204 избирателя.