ՀՀԿ-ն խախտում է օրենքը. նույն ընտրատեղամասում երկու վստահված անձ ունի՞
Թիվ 12 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Անահիտ Բախշյանին ամբողջ օրվա ընթացքում ահազանգում են տարբեր ընտրատեղամասերից, որտեղ նրա վստահված անձինք արձանագրում են խախտումներ: Մասնավորապես` 12/34-ում Ա. Բախշյանի վստահված անձ Անդրանիկ Հարությունյանը նշում է, որ Մարինե Հակոբյանն այդպես էլ չի հեռանում ընտրատեղամասից:
Անդրանիկը տեղեկացրել է, որ ընտրատեղամասում ՀՀԿ-ից ներկայացված են երկու վստահված անձինք` Վահան Ղազարյանը և Մարինե Հակոբյանը, ով ամբողջ օրը ներսուդուրս անելով` փորձում էր վերահսկել ընտրությունները: Նա գրանցամատայնում գրանցվել է որպես վստահաված անձ:
Դեպքի առիթով Վահան Ղազարյանին է զանգել Անահիտ Բախշյանը: Վ. Ղազարյանը Ա. Բախշյանին վստհեցրել է, որ ՀՀԿ-ի վստահված անձն ինքն է, բայց վստահված անձ է նաև Մարինեն: Ա. Բախշյանը հիշեցրել է, որ ըստ օրենքի` նույն ընտրատեղամասում տվյալ  քաղաքական ուժը իրավունք ունի ունենալ միայն մեկ վստահված անձ, և եթե այդ կինը չհեռանա ընտրատեղամասից, ապա ինքն անձամբ կներկայանա ընտրատեղամաս:
Վ. Ղազարյանը խոստացել է, որ այդ կինն անմիջապես կլքի տարածքը: Այնուհետև Անդրանիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է, որ Մ. Հակոբյանի անունը ջնջել են գրանցամատյանից, և նա հեռացել է ընտրատեղմասից:

РПА нарушает закон: на одном избирательном участке два доверенных лица?
В течение сегодняшнего дня баллотирующейся по мажоритарной системе в 12-ом избирательном округе Анаит Бахшян звонили с различных избирательных участков, где ее доверенные лица фиксировали нарушения. В частности, на избирательном участке 12/34 доверенное лицо А.Бахшян Андраник Арутюнян отметил, что Марине Акопян продолжает оставаться на участке.
А.Арутюнян сообщил, что от Республиканской партии на указанном участке представлены два доверенных лица – Ваан Казарян и Марине Акопян, которая в течение всего дня пыталась контролировать ход выборов. В регистрационном журнале она зарегистрировалась как доверенное лицо.
В связи с этим Анаит Бахшян позвонила Ваану Казаряну. Последний сказал, что доверенным лицом РПА является именно он, добавив, однако, что доверенным лицом является также Марине Акопян. А.Бахшян напомнила о том, что, согласно закону, на одном и том же избирательном участке политическая сила имеет право иметь только одно доверенное лицо. Представитель «Наследия» предупредила, что если эта женщина не покинет участок, то она явится туда лично.
В.Казарян пообещал, что Марине Акопян немедленно покинет участок. После этого Андраник Арутюнян сообщил, что имя Акопян вычеркнули из регистрационнного журнала, и она ушла.