Այսօր՝ ժամը 14:00-ի դրությամբ` բերման է ենթարկվել 48 քաղաքացի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով տեղի ունեցող բողոքի ակցիաների ընթացքում այսօր` ժամը 14:00-ի դրությամբ` բերման է ենթարկվել 48 քաղաքացի: Այս մասին «Հետքի» հարցին ի պատասխան` հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր 12-րդ օրն է, ինչ քաղաքացիները անհնազանդության գործողություններ են իրականացնում` փակելով տարբեր փողոցներ: Այսօր՝ ժամը 12:00-ին, ակցիայի մասնակցիները հավաքվել են Ֆրանսիայի հրապարակում և հայտարարել, որ Երևանի 4 ուղղություններով` նպատակ ունեն կաթվածահար անել մայրաքաղաքի երթևեկությունը:
«Հասել ենք մեր ծրագրի ավարտական փուլին, մեր մնացած հայրենակիցներին ևս ավելացնում ենք, ողջ իրադրությունը լիարժեք վերցնում ենք մեր տրամադրության տակ և հեռացնում ենք այս չարիքի կառավարությանը»,- երեկ  հայտարարել է ընդդիմության առաջնորդներից,  ՀՅԴ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
Այսօր Հաղթանակ կամրջի մոտ ցուցարարների և ոստիկանների միջև բախում է տեղի ունեցել: Ոստիկանները սկսել են քաշքշել քաղաքացիներին և բերման ենթարկել: Փորձել են բերման ենթարկել նաև Հայաստանի նախկին ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին, սակայն քաղաքացիները թույլ չեն տվել:

Полиция подвергла принудительному приводу 48 участников акции протеста
Сегодня по положению на 14:00 в рамках акций протеста с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна принудительному приводу подверглись 48 граждан. Об этом Hetq.am сообщили в пресс-службе Полиции.
Напомним, что сегодня 12-й день проведения акций неповиновения, участники которых перекрывают различные улицы столицы. В 12:00 представители оппозиции собрались на площади Франции и заявили о намерении парализовать движение в Ереване на четырех направлениях.
“Мы достигли финального этапа нашей программы. Вовлекаем и других наших соотечественников и берем ситуацию под наш полный контроль, чтобы удалить это правительство зла”,- заявил вчера один из лидеров оппозиции, представитель партии Дашнакцутюн Ишхан Сагателян.
Сегодня на мосту Победы произошло столкновение между полицейскими и участниками акции протеста. Полиция начала оттеснять граждан и подвергать их принудительному приводу. Была предпринята попытка подвергнуть приводу и бывшего начальника Полиции Валерия Осипяна, однако участники акции не позволили это сделать.