Այսօր՝ ժամը 14:00-ի դրությամբ` բերման է ենթարկվել 48 քաղաքացի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով տեղի ունեցող բողոքի ակցիաների ընթացքում այսօր` ժամը 14:00-ի դրությամբ` բերման է ենթարկվել 48 քաղաքացի: Այս մասին «Հետքի» հարցին ի պատասխան` հայտնեցին Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր 12-րդ օրն է, ինչ քաղաքացիները անհնազանդության գործողություններ են իրականացնում` փակելով տարբեր փողոցներ: Այսօր՝ ժամը 12:00-ին, ակցիայի մասնակցիները հավաքվել են Ֆրանսիայի հրապարակում և հայտարարել, որ Երևանի 4 ուղղություններով` նպատակ ունեն կաթվածահար անել մայրաքաղաքի երթևեկությունը:
«Հասել ենք մեր ծրագրի ավարտական փուլին, մեր մնացած հայրենակիցներին ևս ավելացնում ենք, ողջ իրադրությունը լիարժեք վերցնում ենք մեր տրամադրության տակ և հեռացնում ենք այս չարիքի կառավարությանը»,- երեկ  հայտարարել է ընդդիմության առաջնորդներից,  ՀՅԴ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
Այսօր Հաղթանակ կամրջի մոտ ցուցարարների և ոստիկանների միջև բախում է տեղի ունեցել: Ոստիկանները սկսել են քաշքշել քաղաքացիներին և բերման ենթարկել: Փորձել են բերման ենթարկել նաև Հայաստանի նախկին ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին, սակայն քաղաքացիները թույլ չեն տվել:

48 citizens have been detained during recent protests in Armenia demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan, according to police officials.
Today, at noon, protesters gathered in Yerevan’s French Square, announcing that they intend to paralyze traffic in the capital
"We have reached the final stage of our movement. We will bring in our remaining compatriots. We are taking control of the whole situation and will remove this government of evil," ARF member Ishkhan Saghatelyan stated yesterday.
Today, police clashed with protesters who tried to block traffic on Yerevan’s Haghtanak (Victory) Bridge today. Police dragged protesters from the area, arresting them.
Cops also tried to detain former Armenian Chief of Police of Armenia Valeri Osipyan, but protesters resisted and didn’t allow it.