Գայանե Առուստամյան. «Ես չեմ հավատում ԲՀԿ-ին»
«Անձամբ ես հակված չեմ հավատալ, որ ԲՀԿ-ն ընդդիմադիր հայացքներ կրող կուսակցություն է»,- այսօր՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, հայտարարեց ՀԱԿ ներկայացուցիչ Գայանե Առուստամյանը:
Նրա կարծիքով՝ ԲՀԿ-ն, որը խոսում է ժողովրդավարության և ընտրակեղծիքների դեմ պայքարի մասին, դեռևս պետք է իր քայլերով ապացուցի, որ իր խոսքը գործ է, այլ ոչ թե խաղ, և որ ինքն իսկապես ցանականում է դիմադրել այս իրավիճակին: Առհասարակ, ընդդիմադիր ուժերը պետք է միավորվեն:
«Ես չեմ հավատում ԲՀԿ-ին: Հնարավոր է, որ ԲՀԿ-ն իր լոյալ դիրքը պահպանում է, որպեսզի նախագահական ընտրություններին իր թագավորով հանդես գա»,- հայտարարեց ՀԱԿ ներկայացուցչը:
Վերջինս չհամաձայնեց լրագրողների այն դիտարկմանը, որը ՀԱԿ-ի ձայների մի մասը գնաց ԲՀԿ-ին: Նրա կարծիքով՝ ՀԱԿ-ի ընտրազանգվածը կայուն է և հասարակության ողջամիտ հատվածն է: Սակայն եթե այն նվազում է, նշանակում է, որ մարդիկ արտագաղթում են: Գ. Առուստամյանի խոսքերով՝ ԲՀԿ-ի ընտրազանգվածը ընտրեց «Ժառանգությանը»:
Անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու վարկածին՝ ՀԱԿ ներկայացուցիչը դա համարեց անհնար՝ երկրորդ նախագահին որակելով մոնստր:
Varsham
Ինչպես էլ ասես, մեկ է, իմաստը չի փոխվի: ԲՀԿ-ի պապան Ռոբերտ Քոչարյանն է: Նրան է պատկանում հանրապետության ամենահարուստ ընկերությունը, Քաջարանի մոլիբդենի կոմբինատը: Երբ փոքր և միջին ձեռնարկաությունները ճկռում են գերավճարների տակ, կոմբինատի տնօրենները և սեփականատերերը աշխատում են հերթական միլիոնը չվճարած հարկերից: Բա դրանց ոնց հավատաս?

Гаяне Арустамян: “Я не верю ППА”
“Лично я не верю, что партия “Процветающая Армения” придерживается оппозиционных взглядов”,- заявила сегодня на встрече с журналистами представитель оппозиционного Армянского национального конгресса Гаяне Арустамян.
По ее словам, ППА, которая говорит о демократии и борьбе с избирательными фасльфикациями, должна своими шагами доказать, что ее слова не расходятся с делами, а не делать вид, будто не хочет мириться со сложившейся ситуацией.
“Я не верю ППА. Возможно, что эта партия сохраняет лояльность для того, чтобы на президентских выборах выдвинуть своего “царя” кандидатом на пост главы государства”,- заявила представитель АНК.
Арустамян не согласилась с мнением о том, что часть голосов конгресса перешла к ППА. По ее мнению, конгресс имеет свой стабильный электорат, который представляет наиболее здравомысляющую часть общества. Но если электорат АНК сокращается, то это означает, что люди эмигрируют из страны.
Касаясь утверждений о возвращении в политику экс-президента Роберта Кочаряна, Гаяне Арустамян заявила, что это невозможно. При этом она назвала Кочаряна “монстром”.