Նալբանդյան 106/1 հասցեում փորվում է նորակառույցի հիմքը (վիդեո)
Նալբանդյան 106/1 հասցեում՝ նախկին մանկապարտեզի տարածքում, վերսկսել են շինարարական աշխատանքները, հինգհարկանիների անմիջական հարևանությամբ կարող է վեր հառնել նորակառույց բազմահարկ: Հարակից շենքերի բնակիչների բողոքները շարունակում են օդում կախված մնալ: Նրանք մտավախություն ունեն, որ հնարավոր երկրաշարժի դեպքում բազմահարկը կարող է թուլացնել իրենց շենքերի սեյսմակայունությունը, այդ տարածքով ջրատարներ են անցնում, ինչը նույնպես երերուն է դարձնելու նորակառույցի հիմքերը, բացի այս ամենը՝ բնակիչներին անհանգստացնում է այն, որ բազմահարկը ամբողջությամբ կզրկի իրենց արևի լույսից:
Հիշեցնենք, որ համաձայն Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության պետի՝ 23.03.2011թ. N18-08/1-Կ-402 գրության՝ «կառուցվող բազմաբնակարան շենքի» նախագծային փաստաթղթերը դեռևս մշակված և համաձայնեցված չեն, սակայն այսօր առավոտվանից արգելափակված շինհրապարակ է բերվել շինտեխնիկա, որի միջոցով փորվում է ապագա նորակառույցի հիմքը, ոչնչացվում է կանաչ գոտին:

Во дворе по адресу Налбандяна, 106/1 роют котлован для новостройки (видео)
Во дворе по адресу Налбандяна, 106/1, на территории бывшего детсада, возобновились строительные работы. По соседству с 5-этажками может появиться новое многоквартирное здание. Жильцы соседних домов продолжают жаловаться, однако все их жалобы остаются без ответа. Люди опасаются, что в случае возможного землетрясения новостройка может ослабить сейсмостойкость их зданий. Кроме того, через данную территорию проходят водоканализационные системы, которые могут ослабить фундамент многоэтажного здания. Помимо всего прочего жильцов беспокоит то, что новостройка полностью лишит их солнечного света.
Напомним, что, согласно ответу начальника управления по архитектуре и градостроительству мэрии Еревана от 23.03.2011, проекты документов “строящегося многоквартирного здания” находятся в процессе разработки и пока не согласованы. Несмотря на это, сегодня утром на заблокированную стройплощадку была доставлена строительная техника, с помощью которой началось рытье котлована для новостройки. В ходе этих работ уничтожается зеленая зона.