Չեզարե Պրանդելին վստահ է իր թիմի ներուժին
«Եվրո-2012»-ի կիսաեզրափակչում Իտալիային 1-2 զիջելուց հետո գերմանացիների գլխավոր մարզիչ Յոահիմ Լյովը նշել է, որ առաջին բաց թողած գոլից հետո իր թիմը դադարել է կազմակերպված գործել: Մասնագետը համաձայնել է, որ մեկնարկային կազմը կարող էր եւ այլ տեսք ունենալ, ինչի մասին խոսում էին շատերը: «Բաց թողնելով առաջին գոլը՝ ինչ-որ ժամանակով մենք խաղից դուրս վիճակում էինք: Ընդմիջմանը պարտավոր էի փոփոխութուններ կատարել: Պետք էր ռիսկի դիմել, փորձել փոխել ինչ-որ բան»,- ասել է Լյովը:
Գովելով իր սաներին՝ մարզիչը նշել է, որ թիմը հաղթել է 15 խաղ շարունակ եւ երկու տարվա ընթացքում մեծ առաջընթաց է գրանցել: Մրցակցի պարագայում նա առանձնացրել է միջին գիծն ու արագավազ երկու հարձակվողներին: «Այսպես թե այնպես մենք հիանալի մրցաշար անցկացրինք: Պետք է շարունակել ապրել: Մենք պայքարում էինք աշխարհամասի առաջատար թիմերի դեմ: Դեռ մեզ ցույց տալու հնարավորություններ կունենանք»,- եզրափակել է Լյովը:
Չեզարե Պրանդելին իր հերթին ասել է, որ թիմը լավ էր պատրաստվել խաղին ու ճիշտ ժամանակին իրագործեց ծրագրերը: Մարզիչն առանձնացրել է երկու հարձակվողներին՝ Կասանոյին եւ Բալոտելիին, հատկապես՝ վերջինիս, որը երկու գոլ խփեց:
Միաժամանակ իտալացին ասել է, որ ուրախությունը նշելու ժամանակ չունեն, պետք է կենտրոնանալ հաջորդ խաղի վրա, որը լինելու է ամենակարեւորը: «Իսպանիան անկրկնելի թիմ է, սակայն մենք կպատրաստվենք հիմնավորապես, ինչպես արել ենք այսօրվա խաղից առաջ: Կարծում եմ՝ բաց խաղ կլինի, եւ այդ առումով հավասար հարթության վրա կլինենք»,- կարծիք է հայտնել Պրանդելին:

Чезаре Пранделли уверен в потенциале своей команды
После проигрыша итальянцам в полуфинале со счетом 1:2 главный тренер сборной Германии Йоахим Лев отметил, что после первого пропущенного мяча его команда перестала действовать организованно. Специалист согласился с тем, что стартовый состав мог иметь другой вид, о чем говорили многие. "Пропустив первый гол, мы на какое-то время выбыли из игры. В перерыве я должен был произвести замены. Надо было рискнуть, попытаться что-то изменить",- сказал Лев.
Похвалив своих подопечных, тренер сборной Германии отметил, что команда одержала победу в 15 играх и за два года добилась большого прогресса. У соперника он выделил среднюю линию и двух быстрых нападающих. "Так или иначе мы провели прекрасный турнир. Надо продолжать жить. Мы боролись с ведущими командами континента. У нас еще будет возможность проявить себя",- сказал Лев.
В свою очередь Чезаре Пранделли отметил, что его команда хорошо подготовилась к игре. Он выделил двух нападающих – Кассано и Балотелли, особенно последнего, ставшего автором двух голов.
В то же время итальянец сказал, что у них нет времени праздновать победу, поскольку нужно сосредоточиться на следующем матче, который станет самым важным. "Испания – бесподобная команда, однако мы подготовимся основательно, как сделали перед сегодняшней встречей. Думаю, игра будет открытой, и в этом плане мы будем находиться в равных плоскостях",- заявил Пранделли.