Բախում ոստիկանների և երթի մասնակիցների միջեւ (ֆոտո, վիդեո)
ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանում հունիսի 17-ին դաժանաբար ծեծի ենթարկված հայոց բանակի սպա, բժիշկ, երկու երեխաներ հայր Վահե Ավետյանը հունիսի 29-ին հիվանդանոցում մահացավ:
Այսօր Զեյթուն համայնքում Վահե Ավետյանի թաղման արարողությանն էր, որին հաջորդեց երթ ակտիվիստների, մտավորականների, հասարակական-քաղաքական գործիչների, բնապահպանների, Վահեի բարեկամների ու ծանոթների, ինչպես նաև փողոցից միացած այլ քաղաքացիների մասնակցությամբ: Երթի ընթացքում բախումներ ու թեթև միջադեպ եղավ ոստիկանների հետ:
Ոստիկանները երթի մասնակիցներին կոչ էին անում չփակել փողոցի երթևեկելի հատվածը և քայլել մայթերով: Միմյանց չհասկացան ոստիկաններից մեկը և երթի մասնակիցներից կինոռեժիսոր Տիգրան Խզմալյանը:
Երթի մասնակիցները բարձրախոսների միջոցով անցորդներին տեղեկացնում էին իրենց երթի էության մասին և կոչ անում պատժել մեղավորներին: Երթի կազմակերպիչները հայտարարեցին, որ պատրաստվում են քայլել Բաղրամյան փողոցով մինչև Հանրապետության հրապարակ, որտեղ, ըստ երևույթին, կանցկացնեն բողոքի ակցիա:
Sona + 1 Vahe
Հայրապետյանին անվանում ենք «նեմեց», մենք շատ բարի ենք, նա թուրք է»Ռուբեն Հայրապետյանին զրկել պատգամավորի մանդատից, խստորեն պատժել բոլոր մեղավորներին:

Столкновение между полицейскими и участниками шествия (фото, видео)
29 июня в больнице умер офицер армянской армии, военврач, отец двоих детей Ваге Аветян, подвергшийся жестокому избиению в принадлежащем депутату Национального Собрания Рубену Айрапятену ресторане "Арснакар".
Сегодня в ереванском административном районе Зейтун состоялись похороны Ваге Аветяна, а затем шествие активистов, представителей интеллигенции, общественных и политических деятелей, экологов, друзей и знакомых Ваге, а также присоединившихся к ним случайных прохожих. В ходе шествия произошли столкновения с полицией и небольшие инциденты.
Полицейские призывали участников акции не перекрывать проезжую часть улицы и шагать по тротуару. Друг друга не поняли один из сотрудников полиции и участник шествия, кинорежиссер Тигран Хзмалян.
Участники шествия в громкоговоритель информировали граждан о цели своей акции и призывали наказать виновных. Организаторы заявили, что шествие пройдет по улице Баграмяна до площади Республики, где, по всей видимости, состоится акция протеста.