«Հրապարակը» հերքում չի տպագրելու. դատարանը մերժեց Մարգարիտա Խաչատրյանի հայցը
Երեկ Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժեց Մարգարիտա Խաչատրյանի' հերքումը տպագրելու հայցն ընդդեմ «Հրապարակ» օրաթերթի:
Հիշեցնենք, որ Մարգարիտա Խաչատրյանը վիճարկում էր 2011թ.-ի ապրիլի 21-ին «Հրապարակ» օրաթերթի 1-ին էջում հրապարակված «Ծեծկռտո՞ւք է եղել» հոդվածը, որտեղ ասվում է, որ նա ԼՂՀ զորամասերից մեկում վիճաբանություն է սկսել հրամանատարական կազմի հետ, և բանը հասել է նույնիսկ քաշքշոցի ու ծեծի: Մ. Խաչատրյանը սա զրպարտություն էր համարել և պահանջել հերքում տպագրել և փոխհատուցել պատճառված վնասը 2 մլն դրամով:
Սակայն նախորդ նիստին վերջինս հրաժարվել է «Հրապարակ» օրաթերթի դեմ ներկայացված 2 մլն դրամ գումարային պահանջից: Մ. Խաչատրյանը թերթից պահանջում էր միայն հերքել իր մասին հրապարակած այն տեղեկությունները, որը, ըստ նրա, զրպարտություն է:

Yesterday, a Yerevan court threw out the slander suit filed by Margarita Khachatryan against the Hraparak newspaper.
Khachatryan, Council Coordinator for the Zinvor civic organization, had sued the newspaper for an April 2011 article alleging that she got into a shoving match with officers at an Artsakh military base she had visited.
Khachatryan, who had withdrawn her demand of 2 million AMD in compensation during the previous trial session, was seeking a retraction from the newspaper.
Davit Danielyan, attorney for Hraparak, had previously stated in court that the reporter had included Khachatryan’s denial of any such incident in the article and that there wasn’t any need to republish a retraction of the information.